درب و پنجره ترمال بریک (Thermal Break)

سیستم درب و پنجره ترمال بریک

در درب و پنجره های آلومینیومی نرمال، مقدار اتلاف انرژی بسیار زیاد است. پس از آزمون و خطاهای بسیاری که در صنعت درب و پنجره برای رفع این مشکل انجام شد، سیستم درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک (شکست حرارتی) معرفی شد.
در سیستم درب و پنجره ترمال بریک، یک تیغه لاستیکی پلی آمید نقش عایق را انجام می دهد. پروفیل ترمال بریک، نوعی خاص از پروفیل های آلومینیومی و به صورت دو جداره است. تیغه پلی آمید درست در بین جدار خارجی و جدار داخلی پروفیل قرار میگیرد (معمولا توسط ماشین آلات مخصوص پانچ می شود). این شیوه جاسازی لاستیک پلی آمید، باعث می شود تا نفوذ هوا (گرما و سرما) تقریبا به صفر رسیده و در نهایت از مزایای یک سیستم درب و پنجره دو جداره عایق بهره ببریم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آلومینیوم ترمال بریک، پیشنهاد ما به شما مطالعه مطلبی است که با عنوان ” ترمال بریک چیست ؟ ” در وبسایت پارس آلومینیوم منتشر شده است.

از آن جایی که از اصلی ترین ویژگی های درب و پنجره مناسب، کاهش هدررفت انرژی و انتقال دما و صدا بین دو محیط است، درب و پنجره های دو جداره ترمال بریک می توانند یکی از بهترین انتخاب ها باشند.
پارس آلومینیوم (Pars Aluminium) نیز انجام پروژه های طراحی، ساخت و نصب درب و پنجره های آلومینیومی دو جداره ترمال بریک را برای برآورده سازی انتظارات مشتریان، در راس خدمات خود قرار داده است.
صنایع پارس آلومینیوم در راستای اجرای سیستم های ترمال بریک به بهترین نحو، از با کیفیت ترین یراق آلات و پروفیل های آلومینیومی موجود (از جمله پروفیل گلوبالم – Globalum) استفاده می کند.

سیستم ترمال بریک

سیستم فنی ترمال بریک

مزایای پنجره دو جداره ترمال بریک:

عایق حرارتی :
سیستم ترمال بریک بعنوان یک عایق حرارتی قدرتمند در خانه شما عمل می کند. (مهمترین مزیت)

کاهش اتلاف انرژی :
با توجه به متریال و نحوه نصب درب و پنجره دو جداره ترمال بریک، انتقال هوای گرم و سرد بین دو محیط در حد صفر کاهش پیدا می کند و همین امر باعث کاهش اتلاف انرژی گرمایی (انواع سیستم های گرمایشی ساختمان در فصول سرد) و سرمایشی (سیستم های خنک کننده ساختمان در فصول گرم) خواهد شد.

عایق صوتی :
پنجره های ترمال بریک علاوه بر کاهش انتقال هوا، تا حد بسیار زیادی نیز مانع از انتقال صدا بین دو محیط می شوند.

استحکام و طول عمر بالا :
پروفیل ترمال بریک و تیغه پلی آمید بکار رفته در ساخت درب و پنجره ترمال بریک، طول عمر بالایی دارند و می توانند خواص مکانیکی خود را در برابر حرارت، نفوذ آب، مواد شیمیایی و حتی اشعه UV تا حد زیادی حفظ کنند.

زیبایی چشمگیر و تنوع رنگ و بافت :
از پروفیل ترمال بریک به گونه ای طراحی شده است که می توان برای جدار داخلی و جدار خارجی قاب، از رنگ های گوناگون استفاده کرد. علاوه بر این، برای انتخاب رنگ و بافت برای درب و پنجره ترمال بریک، گزینه های بسیار زیادی در پیش رو دارید.

قابل بازیافت بودن و سازگار با محیط زیست :
مانند سایر محصولات آلومینیومی، درب و پنجره ترمال بریک نیز دوست محیط زیست محسوب می شوند و قابل بازیافت هستند.

غیر قابل اشتعال بودن فریم های آلومینیومی :
دمای ذوب آلومینیوم ۶۶۰ درجه سانتیگراد است و در این دما بدون ایجاد گازهای قابل اشتعال یا سمی، سرعت آتش را کند می کند.

– علارغم سبک بودن پنجره ترمال بریک، این پنجره در برابر فشار باد بسیار مقاوم است
عدم ورود گرد و غبار و آلودگی هوا
عدم تغییر رنگ و شکل که ممکن است به دلایل مختلف محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان رخ دهند
امنیت بالا در برابر سرقت و زلزله
– و …

قیمت درب و پنجره دوجداره ترمال بریک :

قیمت درب و پنجره ترمال بریک بر حسب متر مربع و بر اساس کیفیت متریال موردنیاز در ساخت آن محاسبه می شود.

بطور خلاصه عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت پنجره دوجداره ترمال بریک عبارتند از : ابعاد و نوع پنجره (یا درب)، پروفیل آلومینیومی ترمال بریک، یراق آلات  (مطالعه بیشتر درباره “ انواع یراق آلات آلومینیومی “)، تیغه پلی آمید، لاستیک های لازم برای آب بندی و هوابندی پنجره ترمال بریک و شیشه دو جداره

برای مطالعه دقیق تر درباره میزان تاثیرگذاری این عوامل می توانید پاراگراف آخر مطلب “ ترمال بریک چیست ” را مطالعه کنید.

شما می توانید از طریق تماس با مشاوران پارس آلومینیوم، علاوه بر دریافت مشاوره درباره انتخاب بهترین درب و پنجره آلومینیومی، از قیمت ها نیز مطلع شوید.

شایان ذکر است که پارس آلومینیوم از بهترین پروفیل های موجود (مانند پروفیل گلوبالوم) در ساخت درب و پنجره های آلومینیومی استفاده می کند و کیفیت آن را تضمین می کند.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸