مقالات

چوب آلومینیوم-آلوود

در راستای توضیح درباره آلوود بهتر است اینگونه اغاز کنیم که چوب طبیعی در تمام طول تاریخ زندگی بشر همراه یکی از مطلوب ترین مواد اولیه جهت تامین وسایل منزل از جمله مبلمان، بوفه، وسایل اشپزخانه و درب و پنجره بوده است.در گذشته چوب به دلیل ویژگی مقاومتی، خواص فیزیکی آن از جمله هدایت گرمایی بسیار پائین، زیبایی و سهولت کار با آن به عنوان یکی از مواد اصلی در تهیه در و پنجره بوده است از این رو در گذشته در معماری ایران نیز همراه استفاده از پنجره های اورسی و دربهای چوبی بسیار رواج داشته است .
در ادامه این مطلب با چوب آلومینیوم (ALU Wood) بیشتر آشنا می شوید.

چوب آلومینیوم (ALU Wood) چیست؟

با تغییر روند زندگی و تحولات معماری رفته رفته پنجره های چوبی جای خود را به پنجره های فلزی دادند و یکی از مهمترین دلایل استفاد از پنجره های فلزی ویژگی مقاوتی بالاتر فلزات نسبت به چوب طبیعی می باشد. اما با تمام این تغییرات بشر همراه نیاز خود را به استفاده از متریال طبیعی چوب در بخش های داخلی خانه حس کرده و این امر منجر به ارائه پنجره های آلوود (چوب- آلومینیوم) گردید.

 

چوب آلومینیوم یا آلوود

چوب آلومینیوم یا آلوود

 پنجره های آلوود (چوب-آلومینیوم):

پنجره های آلوود از دو بخش تشکیل شده است که این دو بخش می تواند به طور مستقیم با هم در ارتباط باشد و یا به صورت ترمال بریک باشد، قسمت بیرونی پنجره ها که در ارتباط مستقیم با شرایط جوی از جمله برف، باران و تابش خورشید می باشد از فلز آلومینیوم تشکیل شده است که مقاومت بالاتری نسبت به چوب دارد و بخش داخلی پنجره تشکیل شده از چوب طبیعی که تمام ویژگی های چوب از جمله عایق حرارتی بالا و زیبایی طبیعت را دارد. در و پنجره آلوود یکی از جدیدترین متریال جهت ساخت در و پنجره می باشد. قسمت چوب در پنجره های آلوود می تواند به صورت چوب یکی تکه و یک پارچه باشد و یا می تواند از چوب فراوری شده حاصل شده باشد. در و پنجره آلوود در دو سیستم لولایی و لیفت اند اسلاید قابل اجرا است.

 

یکی دیگر از انواع درب و پنجره های آلومینیومی که پارس آلومینیوم (Pars Aluminium) در زمینه طراحی، تولید و نصب آن ها آماده خدمت رسانی است، درب و پنجره های آلوود می باشند.

دریافت مشاوره و قیمت