مقالات
نرده آلومینیومی در مقایسه با سایر نرده ه

نرده آلومینیومی در مقایسه با سایر نرده ها

مقایسه نرده آلومینیومی با انواع نرده :

نرده ها می توانند در جنس های مختلفی ساخته شوند که از میان آن ها چوب، فرفورژه آهنی، پلاستیک (کامپوزیت) ، فولاد زد زنگ ، آلومینیوم و شیشه رایج تر هستند. هریک از این نرده ها کاربرد، مزایا و معایبی دارند که شما می توانید با توجه به نیاز و بودجه خود از میان آن بهترین گزینه را انتخاب کنید.
در ادامه این مطلب بصورت خلاصه به مقایسه نرده آلومینیومی با سایر نرده ها از نوع چوبی ، فرفورژه آهنی ، استیل و شیشه ای آن پرداختیم و سعی نمودیم تا مزیت های این نرده را نسبت به سایر نرده ها بصورت خلاصه بیان کنیم.


هنگامی که به آلومینیوم فکر می کنید ممکن است یک فویل آلومینیومی شکننده و کم استقامت در ذهن شما تداعی شود در حالیکه این تنها یکی از کاربردهای این فلز فوق العاده قوی است. آلومینیوم در صنعت ساخت و ساز و معماری کاربردهای گسترده ای دارد که از میان آن ها می توان به درب و پنجره آلومینیومی ، نمای کرتین وال و سیستم های هندریل آلومینیومی اشاره نمود.
نرده ها و یا هندریل های آلومینیومی با دوام و زیبا هستند و نیاز کمی به تعمیر و نگهداری دارند. بنابراین اگر شما هم به فکر انتخاب نرده مناسب برای فضای داخلی ساختمان یا ارتقاء نمای بیرونی خانه یا محل کار خود هستید، پیشنهاد ما به شما آن است که قبل از تصمیم گیری در مورد تفاوت سیستم های نرده / هندریل آلومینیومی با سایر نرده ها بیشتر بدانید.

بیشتر بخوانید : برای فضای باز چه نرده ای مناسب است ؟

نرده آلومینیومی بهتر است یا نرده چوبی ؟

نرده چوبی یکی از قدیمی ترین نوع نرده های محبوب است که نسبتا ارزان بوده و نصب آسانی دارد. نرده چوبی قابل رنگ آمیزی است و می تواند زیبایی خاصی را به دکوراسیون داخلی یا نمای خارجی ساختمان شما اضافه کند. اما نرده های چوبی برخلاف نوع آلومینیومی شان بسیار شکننده هستند و بوسیله حشرات خورده می شوند. علاوه بر این، در مقایسه با آلومینیوم، نرده چوبی دوام بالایی ندارد و در آتش سوزی ها باعث شعله ور شدن و گسترش آتش می شود.
در صورتی که به ظاهر چوب علاقمند هستید و به دنبال تداعی دکوراسیون گرم و طبیعی برای ساختمان خود می باشید، می توانید از نرده آلومینیوم طرح چوب استفاده کنید تا مزایای آلومینیوم و گرما و زیبایی طبیعی را همزمان داشته باشید.

محوطه سازی و طراحی فضای بیرونی با استفاده از نرده

محوطه سازی و طراحی فضای بیرونی با استفاده از نرده

نرده آلومینیومی بهتر است یا نرده فرفورژه آهنی ؟

ممکن است نرده فرفورژه آهن انتخابی مناسب برای فضاهای بیرونی باشد. اما باید گفت ماندگاری آلومینیوم تقریبا ۵ برابر نرده فرفورژه آهنی است. به دلیل جنس آهنی نرده های فرفوژه ، این نرده ها در آب و هوای شرجی اکسید شده ( به اصطلاح زنگ میزنند) و پوسیده می شوند.
ساخت نرده / هندریل آلومینیومی دارای پروسه خاصی است و توسط متخصصین انجام می شود، نصب آن سریع بوده و در محل نصب به انجام جوشکاری و رنگ کاری نیازی نیست. اما از آن جایی که برای نصب نرده فرفورژه یا نرده آهنی به جوشکاری و سپس چند لایه رنگ کاری نیاز است، نصب نرده فرفوژه آهنی دشوار تر از نوع آلومینیومی آن است.

نرده آلومینیومی یا نرده فولادی ضد زنگ ؟

در حالی که نرده های فولادی ضد زنگ ممکن است محبوب باشند ، اما بدون مراقبت مداوم، به تدریج رنگشان را از دست می دهند و دچار ساییدگی می شوند، بنابراین اگر از نرده فولادی به درستی مراقب نکنید بعد از چند سال فرسوده می شود. نرده یا هندریل آلومینیومی نه تنها از فولاد ضد زنگ مقرون به صرفه تر است، بلکه به طور طبیعی در برابر زنگ زدگی مقاومت می کند و هیچ وقت مانند فولاد قدرت خود را از دست نمی دهد.
هنوز از دوام آلومینیوم برای  ساخت نرده مطمئن نیستید؟ کافیست بگوییم آلومینیوم به دلیل دوام و مقاومت در برابر خوردگی یک انتخاب محبوب برای ساخت قفس کوسه است!

نرده آلومینیومی بهتر است یا نرده استیل ؟

در مقایسه سیستم نرده / هندریل آلومینیومی با نرده های استیل می توان گفت، آلومینیوم (مخصوصا برای فضاهای داخلی) مزایای بیشتری نسبت به استیل دارد. آلومینیوم انعطاف پذیری بیشتری دارد و می تواند در طرح های مختلف ساخته و نصب شود. علاوه بر این آلومینیوم را می توان با استفاده از روکش های پودری بصورت متنوع رنگ کرد.
بیشتر بخوانید : مقایسه نرده آلومینیومی و نرده استیل

نرده آلومینیومی بهتر است یا نرده شیشه ای ؟

هم نرده های آلومینیومی و هم نرده های شیشه ای زیبا، مدرن، با دوام و مقاوم هستند. همین امر انتخاب بین آن ها را دشوار می کند.
در سال های اخیر استفاده از نرده های شیشه ای بسیار رایج شده است. نرده های شیشه ای با استفاده از شیشه های بسیار مقاوم و ایمن ساخته می شوند. شیشه نور را منعکس می کند و فضا را بزرگتر و گسترده تر نشان می دهد. از آن جایی که نرده های شیشه ای را می توان با متریال دیگر از جمله آلومینیوم ، چوب ، فلز ، سنگ و … ترکیب کرد، استفاده از نرده های شیشه ای در معماری مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
نرده های شیشه ای هیچ شکافی برای عبور حیوانات خانگی یا کودکان ندارند و همین گزینه می تواند برای انتخاب نرده شیشه ای توسط والدین، دلیل محکمی باشد.
بیشتر بخوانید : نرده های آلومینیومی و شیشه ای

ترکیب شیشه و آلومینیوم برای نرده

ترکیب شیشه و آلومینیوم برای نرده

بطور خلاصه هندریل آلومینیومی :
  • مانند چوب ترک نمی خورد و پیچ نمی خورد.
  • مانند فولاد زنگ نمی زند و دچار خوردگی نمی شود.
  • مانند کامپوزیت با گذشت زمان تغییر رنگ نمی دهد، کیفیت اولیه خود را از دست نمی دهد و کم رنگ و نازیبا نمی شود.
  • نسبت به استیل انعطاف پذیری بیشتری دارند.
  • به نصب نگهدارنده برای تقویت حصار نیاز ندارد.
دو مزیت عمده سیستم هندریل آلومینیومی :

مقاوم هستند : یکی از رایج ترین انتخابات برای نرده در فضای بیرونی – به ویژه در مناطقی با الگوهای آب و هوایی ناپایدار – نرده های فلزی هستند. نرده های فلزی از نظر جنس (متریال سازنده)انواع مختلفی دارند که از میان آن ها می توان به برنج ، برنز و فولاد ضد زنگ اشاره نمود. اما آلومینیوم به دلایل متعدد قابل اطمینان ترین انتخاب برای جنس نرده است.

به نگهداری و تعمیر بسیار کمی نیاز دارند : همانطور که قبلا گفتیم، این نوع از نرده ها بسیار بادوام هستند و این در حالیست که به نگهداری بسیار کمی نیز نیاز دارند.
اگر بتوانید در سال یکی دو بار آن ها را بررسی کنید تا از عدم وجود ساییدگی هایی به دلیل برخورد سایر اشیا یا وقوع حوادث جوی مهم مانند طوفان تگرگ ممکن است بوجود آیند، مطمئن شوید، می توانید نرده خود را برای سالها عالی نگهدارید. البته بهتر است هرزگاهی نرده ها را از گرد و غبار و حشرات پاک کنید تا همیشه زیبا و براق بنطر برسند.

کاربرد نرده در فضای بیرونی

کاربرد نرده در فضای بیرونی

قیمت نرده آلومینیومی چقدر است ؟

همانطور که می دانید نرده یا هندریل آلومینیومی ( مانند اغلب محصولات آلومینیومی ) از پروفیل آلومینیوم ساخته می شود. انتخاب پروفیل آلومینیومی معتبر، با کیفیت و با دوام یکی از مهمترین عوامل تاثرگذار بر قیمت سیستم های هندریل آلومینیومی است.
بدیهی است که متراژ فضایی که نرده قرار است برای آن پیاده سازی شود بعلاوه طراحی و شکل ظاهری که برای نرده هایتان در نظر میگیرید تاثیر بسزایی در تعیین قیمت نرده آلومینیومی دارد.
چنانچه نمی دانید از بین انواع مدل های این نوع نرده کدامیک را انتخاب کنید و یا حتی می خواهید یک نرده یا هندریل آلومینیومی منحصربفرد و شیک برای فضای داخلی یا فضای بیرونی خانه یا محل کارتان پیاده سازی کنید، تنها کافیست با همکاران ما در گروه پارس آلومینیوم تماس بگیرید و آنچه در ذهن دارید را بیان کنید تا متناسب با بودجه و نیاز شما بهترین نرده / هندریل آلومینیومی را برایتان فراهم کنند.
شایان ذکر است که ما از بهترین متریال و پروفیل آلومینیوم ( از جمله پروفیل گلوبالوم ) برای ساخت هندریل آلومینیومی استفاده می کنیم تا بتوانیم محصولات خود را با ضمانت های بلند مدت به شما ارائه دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸