مقالات
مزایای استفاده از درب و پنجره های آومینیومی

چرا از درب و پنجره های آلومینیومی استفاده کنیم؟

چرا درب و پنجره های آلومینیومی استفاده کنیم؟

هنگامی که بحث انتخاب بهترین نوع درب و پنجره برای ساختمان مطرح می شود، تقریبا گزینه های زیادی را پیش رو دارید. پارس آلومینیوم توضیحاتی را در خصوص اینکه چرا انتخاب درب و پنجره آلومینیومی یکی از بهترین گزینه هاست، برای شما گردآوری نموده است.
در ادامه مطلب شما با ویژگی ها مکانیکی آلومینیوم و همچنین مزایای درب و پنجره های آلومینیومی آشنا می شوید تا بهتر بتوانید درباره انتخاب درب و پنجره مناسب، تصمیم گیری کنید.

مزایای درب و پنجره های آلومینیومی:

اول از همه باید گفت، آلومینیوم فلزی با خواص مکانیکی عالی است که این قابلیتش باعث شده تا بصورت چشمگیری در بخش های مختلف صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گیرد.
آلومینیوم بسیار سبک تر از سایر فلزات است، اما دارای قدرت مقاومت مکانیکی بسیار بالایی است. به همین دلیل است که در صنایعی مانند هوانوردی بسیار کاربرد دارد. علاوه بر این اگر بخواهیم ویژگی ملموس تری از آلومینیوم را بیان کنیم که در انتخاب متریال برای درب و پنجره و همچنین نمای ساختمانی بسیار مهم است، باید به مقاومت آلومینیوم در برابر انواع مختلف خوردگی اشاره نمود.
شایان ذکر است که هزینه نگهداری از اجزای آلومینیومی در سیستم های آلومینیومی مختلف نظیر درب و پنجره های آلومینیومی بسیار اندک و تقریباً نزدیک به صفر است.

درب و پنجره های آلومینیومی

کاربرد درب و پنجره های آلومینیومی

– یک متریال سبز با قابلیت بازیافت:

علاوه بر این ها، خبر خوش برای طرفداران محیط زیست این است که آلومینیوم بعنوان سومین عنصر رایج در پوسته زمین، یک ماده سبز (green material) محسوب می شود. آلومینیوم همیشه قابل بازیافت است! آن هم با حفظ تمام خصوصیات و بدون هیچ گونه تخریب کیفیتی!
از آن جایی که انرژی مورد نیاز برای بازیافت آلومینیوم تنها ۵٪ از انرژی مصرف شده برای تولید اولیه آن است، آن را به یکی از سبزترین مواد در صنعت ساخت و ساز تبدیل کرده است.

– مقاومت دربرابر تغییرات دمای هوا:

درب ها و پنجره های آلومینیومی بسیار مقاوم هستند، در نتیجه امنیت و دوام طولانی مدت را برای شما فراهم می کنند. درب و پنجره های آلومینیومی در صورت نوسانات حرارتی (تغییر دمای هوا) در طولانی مدت، تاب نمی خوردند و شکل اولیه خود را از دست نمی دهند. بنابراین برای مناطقی که آفتاب زیادی دارند و در طول تابستان دارای درجه هوای بالایی را تجربه می کنند، گزینه مناسبی هستند.
آلومینیوم مستعد انبساط و انقباض نمی باشد. به همین دلیل در دمای خیلی پایین یا خیلی بالا، بدون تغییر اندازه و فرم، در شکل و سایز اولیه باقی می ماند. ای ویژگی باعث می شود تا بتوان بودن نیاز به ایجاد هیچ فضایی بین شیشه و چارچوب آلومینیومی، عایق بندی مناسبی را در برابر هوا و آب ایجاد کنیم.

– استحکام و تحمل وزن بالا :

قاب های آلومینیومی دارای استحکام و تحمل وزن بالایی هستند. این ویژگی باعث می شود تا برای بهره بردن از حداکثر نور طبیعی، بتوان بدون احتمال خطر خم شدن یا پیچ خوردگی قاب ها، از آن ها برای ایجاد دهانه های بزرگ استفاده نمود. این در حالیست که معمولاً در مورد سایر مواد ضعیف تر احتمال دفرمه شدن قاب وجود دارد. حتی در پروفیل های بسیار نازک، یک درب آلومینیومی دو لنگه ای می تواند بیش از ۱۰۰۰ کیلو تحمل کند!

درب آلومینیومی

درب آلومینیومی

– عدم انتقال آتش در آتش سوزی:

در صورت آتش سوزی، پنجره ها و درب های آلومینیومی به گسترش آن کمک نمی کنند و در واقع، آن را محدود می کنند. آلومینیوم برخلاف سایر مواد، قسمت زیادی از گرمای تولید شده توسط آتش سوزی را جذب نموده و از بین می برد. زیرا وقتی آلومینیوم در دمای ۶۶۰ درجه سانتیگراد ذوب می شود، بدون ایجاد گازهای قابل اشتعال یا سمی، سرعت آتش را کند می کند. این مورد یکی از مهم ترین مزایای درب و پنجره های آلومینیومی است.

– حفظ امنیت ساختمان:

قاب های درب و پنجره های آلومینیومی به دلیل دارا بودن ساختار بادوام و محکم، امنیت بسیار بالایی را ایجاد می کنند. درب و پنجره های آلومینیومی در طراحی و ساخت دارای ویژگی های مکانیکی منعطفی هستند. فریم های آلومینیومی با تعداد زیادی مکانیسم های امنیتی و لوازم جانبی این حوزه سازگاری دارند و می توانند امنیت ساختمان شما را بیشتر تقویت کنند.

– کاهش محدودیت های طراحی و برآورده سازی اکثر نیازها و سلیقه های مشتریان (یکی از مهمترین مزایای درب و پنجره های آلومینیومی):

ما به طور متوسط بیش از ۵۰٪ از وقت خود را در خانه های خود می گذرانیم، بنابراین فضایی که در آن زندگی می کنیم بخشی مهمی از زندگی ماست.

اگر کمی عمیق تر به آن فکرکنیم باید گفت دیوارها، درب و پنجره و بطورکلی چارچوب خانه که به نمای داخلی و خارجی آن شکل می دهند، بر عملکرد و زیبایی آن تاثیر زیادی دارند. انتخاب آلومینیوم برای استفاده در نما و ساخت درب و پنجره ها، باعث می شود تا برای طراحی داخلی و خارجی، گزینه های بی شمار و متنوعی را پیش رو داشته باشید.
آلومینیوم از نظر نوع شناسی و ابعاد (تحمل وزن بالا برای استفاده در ابعاد بزرگ، امکان طراحی قاب با پروفیل های بسیار نازک، طراحی ساتار انواع تاشو و بازشو و …) دارای تنوع است. علاوه براین، از نظر کارایی داشتن در انواع فرم سطوح (خمیده، صاف، چند تکه و …) عملکردهای بسیار متنوعی دارد. علاوه بر این از لحاظ رنگ و بافت سطح آلومینیومی نیز تنوع چشمگیری را ارائه می دهد تا محدودیت های طراحی را به حداقل برساند.

پارس آلومینیوم سعی نموده است تا با بهره گیری از طراحان حرفه ای و متخصصین تولید درب و پنجره های آلومینیومی، مطابق با نیاز و سلیقه شما، درب و پنجره های آلومینیومی تان را ساخته و نصب کند.

درب، پنجره و نمای آلومینیومی

درب، پنجره و نمای آلومینیومی

– عایق حرارتی:

در سال های اولیه ای که استفاده از آلومینیوم برای ساخت چارچوب درب و پنجره مطرح شد، خیلی ها به اشتباه معتقد بودند که آلومینیوم عایق خوبی نیست!

پیشرفت در فناوری، تحقیقات مدام و تجربیاتی که سازندگان درب و پنجره های آلومینیومی کسب کردند، منجر به ایجاد قاب های آلومینیومی با عایق بندی بسیار بالا شده است. قاب های آلومینیومی که با پلی آمیدهای خاص عایق بندی می شوند، می توانند سطح بالایی از عایق حرارتی مناسب برای ساختمان ها را ارائه می دهند. این ویژگی هنگامی که با قابلیت های پنجره های عایق حرارتی بالا ترکیب می شود، انتقال حرارت بین دو محیط را تقریبا به صفر نزدیک می کند.
بطور خلاصه باید گفت یک پنجره آلومینیومی با عایق حرارتی خانه شما را در برابر درجه حرارت نامطلوب محیط خارجی، چه در زمستان و چه در تابستان محافظت می کند.
علاوه بر این به لطف استفاده از پلاستیک های پیشرفته ای که بعنوان درزگیر و واشر استفاده می شوند، حتی در مقابل وزش بادها نیز چیز زیادی حس نخواهید نمود.

– عایق صدا:

عایق صدا نیز یکی از اصلی ترین خصوصیاتی است که هنگام انتخاب قاب درب و پنجره باید به آن توجه کرد، خصوصاً برای خانه هایی که در محیط های شهری با آلودگی صوتی زیاد قرار دارند.

استفاده از فریم های آلومینیومی برای ساخت درب و پنجره، در کاهش انتقال صوت بین دو محیط داخل و خارج تاثیر بسزایی دارد و این یکی از مهمترین مزایای استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی است. البته، مشابه عایق حرارتی، مهمترین عامل در افزایش عایق صدا صفحات شیشه ای هستند که به داخل پنجره ها یا درها نصب می شوند. به عنوان مثال، پنجره های سه جداره عایق صوتی بی نظیر بالاتری را در رابطه با پنجره های دارای یک صفحه شیشه ای ساده ارائه می دهند.

درب آلومینیومی

درب آلومینیومی

 

پارس آلومینیوم (Pars Aluminium) با همکاری کادر مجرب و با تجربه خود و استفاده از بهترین متریال (از جمله پروفیل گلوبالوم)، همچنین بهره گیری از به روزترین تکنولوژی ها در خط تولید خود، تضمین می کند که درب و پنجره های آلومینیومی با کیفیت را مطابق با نیاز و سلیقه شما طراحی، تولید و نصب کند.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸