مقالات
سیستم پارالل

سیستم پارالل آلومینیوم

سیستم پارالل آلومینیوم در نمای کرتین وال

نمای کرتین وال در واقع یک نمای شیشه ای زیبا و مقاوم در برابر عوامل محیطی طبیعی (بارندگی، باران و …) و همچنین یک عایق صوتی/حرارتی مناسب را بر روی سطح خارجی ساختمان ایجاد می کند. در این نما بطور کلی دو نوع بازشو قابل پیاده سازی است : بازشو کلنگلی ( Tilt Out Opening ) و بازشو پارالل ( Parallel Opening ).
از آن جایی که گروه پارس آلومینیوم تجربه طراحی و اجرای نمای کرتین وال در اصفهان ، کیش و سایر شهرها را دارد، برای اطلاع رسانی به مخاطبین خود تصمیم دارد تا در ادامه این مطلب شما را با سیستم پارالل در کرتین وال آشنا کند.

نمای کرتین وال ( Curtain Wall ) :

با کمی دقت به ساختمان هایی که در سطح شهر می بینید و یا حتی تماشای فیلم و تصویرهای مربوط به فضاهای شهری در کشورهای دیگر متوجه می شوید که برج ها و ساختمان های زیادی دارای نمای شیشه ای هستند.
نمای کرتین وال ( Curtain Wall ) یکی از انواع نماهای شیشه ای رایج در سال های اخیر است. در تعریف مختصر و ساده برای این نما، می توان گفت کرتین وال ترکیبی از فریم های آلومینیومی و شیشه است که بصورت یک سازه خود ایستا برای ساختمان نصب می شود. خود ایستا بودن نما به این معنی است که شیشه ها و سیستم آلومینیومی که شیشه ها بر روی آن نصب می شوند ( لامل ) هیچ وزن و یا بار مازادی را به ساختمان تحمیل نمی کنند.
برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره نمای کرتین وال مقاله ” نمای کرتین وال (Curtain Wall) ” را مطالعه کنید.

ما در گروه پارس آلومینیوم به پیاده سازی نمای کرتین وال در اصفهان ، کیش و سایر شهرها می پردازیم. برای دریافت مشاوره کافیست با مشاورین ما تماس بگیرید.

سیستم پارالل آلومینیوم در نمای کرتین وال

سیستم پارالل آلومینیوم در نمای کرتین وال

انواع سیستم های باز شو برای پیاده سازی در نمای کرتین وال :

اگر بخواهیم بطور کلی درباره انواع بازشویی که در نمای کرتین وال قابل پیاده سازی هستند صحبت کنیم، باید گفت دو نوع بازشو در این نما داریم:
۱- بازشو Tilt out opening بیرون بازشو : که معمولا پنجره از بالا به فریم فیکس است و از پایین به سمت بیرون باز می شود / کلنگی
۲- بازشو Parallel opening : بازشویی که بصورت موازی با سطح نما باز می شود.

در یک نگاه کلی تر می توان گفت سیستم بازشو Parallel نوعی از سیستم های بازشو کشویی (Slide) است.
مدل های بازشو Tilt بصورت نیمه اتوماتیک (Tilt & Slide Automatic) و یا تمام اتوماتیک (Tilt & Slide Full Automatic) قابل پیاده سازی هستندو تفاوت آن ها در میزان نیروی لازم در استفاده از دست برای باز شدن است. همانطور که مشخص است که در سیستم Tilt & Slide Full Automatic برای باز شدن به نیروی دست کمتری نیاز است.

بازشوی کرتن وال پارالل ( Parallel Opening )

همانطور که قبلا توضیح داده شد، این نوع بازشو راهکاری است که برای پیاده سازی پنجره ها در نمای کرتین وال ارائه شد.
در بازشوی کرتین وال فریم لس پارالل ، هنگام بازشدن، لنگه از هر چهارطرف بطور کامل به سمت خارج (بیرون نما) جابجا می شوند. در حالت بسته بودن پنجره نیز، لنگه کاملا در فریم خود قرار می گیرد و از بیرون نما هیچ چیز اضافی قابل تشخیص نیست.
یکی از مزایای سیستم پارالل در این است که در موقع هدایت شدن لنگه ها به بیرون، لنگه به صورت کامل از هر چهار طرف به سمت بیرون (نما) هدایت می شوند و گردش هوا به صورت کامل و تهویه به بهترین نحو انجام می شود.

ویژگی ها و مزیت های پنجره پارالل در نمای کرتین وال :

پنجره پاراللی که در نمای کرتین وال پیاده سازی می شود، معمولا بصورت بیرون بازشو نصب می شود و به دلیل نوع پیاده سازی، باز یا بسته بودن پنجره می تواند کل نما را مرتب نگه دارد.
پنجره پارالل در هنگام باز شدن ، فضای داخلی را اشغال نمی کند.
سیستم پارالل دارای عملکرد تهویه انعطاف پذیر است ، که از مزایای آن می توان به تهویه مناسب، حفاظت در برابر آتش و استخراج دود را نام برد.
– وجود فاصله مناسب بین چارچوب تا لنگه بازشو که در هنگام بازبودن، امنیت بیشتری را برای کاربران به ارمغان می آورد.
– مقاوم بودن در برابر فشار بالا به علت استفاده از فولاد ضد زنگ در ساخت آن ها نیز نکته قابل توجهی است.
– با توجه به اینکه در ساخت چارچوب این سیستم از پروفیل آلومینیومی استفاده می شود، این سیستم ها در شرایط آب و هوایی مختلف قابل پیاده سازی و مقاوم هستند . (می توانید برای اطلاع از مزایای آلومینیوم مقاله ” چرا از درب و پنجره های آلومینیومی استفاده کنیم ” را مطالعه کنید.)

سیستم پارالل امکان طراحی پنجره های بزرگ و سنگین (تا ۲۰۰ کیلوگرم) در نمای کرتین وال را فراهم نموده است.
حداکثر ارتفاع پنجره پارالل (بصورت نرمال) در نمای کرتین وال ۱۶۰۰ میلی متر (۱۶۰ سانتی متر) است.
عرض پنجره پارالل در حالت نرمال می تواند تا ۸۰۰ میلی متر (۸۰ سانتی متر) باشد.
در صورت استفاده از یراق آلات با استاندارد بالا می توان پنجره هایی تا طول ۳۰۰۰ میلی متر (۳۰۰ سانتی متر) و عرض ۲۰۰۰ میلی متر (۲۰۰ سانتی متر) را نیز پیاده سازی نمود.
– دو طرف راست و چپ پنجره نقش تحمل کننده بار را بازی می کنند و دو طرف بالا و پایین در هنگام جابجایی، نقش هدایت کننده پنجره را برعهده دارند.
– در صورتی که از یراق آلات و سخت افزار مناسب، استاندارد و باکیفیت در ساخت سیستم پارالل استفاده کنید، طول عمر بسیار بالایی خواهند داشت.
– امکان پیاده سازی پنجره ها بصورت ترمال بریک باعث می شود تا از وجود عایق های حرارتی و صوتی اطمینان پیدا کنیم.

درب پارالل

درب پارالل

درب کشویی پارالل ( Parallel Sliding Doors ):

درب کشویی پارالل یکی از انواع درب های مدرنی است که در مکان هایی که با کمبود فضا مواجه هستید می تواند به خوبی مشکل شما را برطرف سازد. در درب کشویی پارالل ، هنگام بازشدن، درب به موازات دیوار و بصورت کشویی میلغزد. یعنی در هنگامی که درب باز است، مانند این است که درب بر روی شیشه/دیوار کناری قرار گرفته است ، بنابراین درب در هنگام باز شدن تقریباً نامرئی می شود.
فناوری کشویی تضمین می کند که فضای داخلی اتاق توسط لنگه درب اشغال نمی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸