درب تاشو چیست ؟
درب های تاشو ( Bifold door )
از درب های پرطرفدار برای منازل مسکونی و ویلا ها محسوب می شوند. در این درب ها پنل بازشو از چند قسمت (بیش از دو قسمت) تشکیل شده است که از طریق تا شدن به عقب، باز می شوند. هنگام باز شدن نیز تمام قسمت ها مستقیم شده و در کنارهم قرار می گیرند تا کل دهانه ورودی را بپوشانند.

این درب ها با نام درب آکوردئونی نیز شناخته می شود. در ادامه این مطلب درباره درب های تاشو ( Bifold door ) صحبت می کنیم.

درب های تاشو امکان تولید دیوارهای شیشه ای را می دهند که می توانند دهانه های بسیار بزرگ را پوشش دهند. این درب ها می توانند به میزان قابل توجه ای دسترسی فیزیکی و بصری را بین فضاهای داخلی (مانند سالن ها و اتاق ها) و همچنین فضای درونی و بیرونی تامین کند.
در تاریخ، استفاده از درب های تاشو به رومی ها/ایتالیایی ها باز میگردد و با نام درب کنسرتینا ( Concertina Doors ) که هم نام یک آلت موسیقی شبیه آکاردئون است، شناخته میشده است. بنابراین گاهی این درب ها با نام درب آکاردئونی نیز شناخته می شود.

درب تاشو آلومینیومی

چرا باید درب تاشو برای حیاط خود انتخاب کنید؟

یکی از دلایل افزایش محبوبیت درب های تاشو (آکاردوئنی) می تواند به دلیل تغییر در محیط های زندگی، سبک طراحی خانه ها و سبک زندگی باشد. در سال های اخیر بیشتر افراد تمایل دارند تا فضاهای خانوادگی صمیمی خود را در مکانی هایی با طراحی های خاص که ترکیبی از فضای باز و فضای داخلی را ارائه می دهند، برگزار کنند. یکی دیگر از دلایل این محبوبیت، تمایل مالکین برای نوسازی خانه ها و استفاده از درب و پنجره های کاربردی و مدرنی است که بتوانند از فضای ساختمان حداکثر استفاده را ببرند.
در نتیجه، امروزه درهای تاشو در سبک ها، اندازه ها و رنگ های متنوعی ارائه می شود.

حتی اگر در حال حاضر شما یک سیستم در استاندارد از درب های فرانسوی، لیفت اند اسلاید و دیگر انواع درب ها دارید، می توانید آن ها را با درب تاشو عوض کنید. درب های تاشو مناظره کاملی از حیاط یا باغ را بر روی شما باز می کند. مناظر و نور بهتر شده و نمای یکپارچه ای از فضای بیرون را در اختیارتان قرار می دهد.

بیشتر بخوانید : درب مناسب پاسیو حیاط خلوت

درب-آکاردئونی

مزایای درب های تاشو / آکاردئونی :

مزیت اصلی توانایی باز کردن کل فضا در هنگام باز شدن است. یکی دیگر از ویژگی های عالی این درب ها، نحوه عملکرد آنها در دهانه های بزرگ است.

– باز کردن کل فضای دهانه هنگام باز شدن:

اغلب درب های تاشو می توانند تا ۹۰% فضای دهانه ای که در آن نصب شده اند را باز کنند. بنابراین نسبت به سایر درب هایی که در پاسیو نصب می شوند -از جمله درب های فرانسوی یا لیفت اند اسلاید- و تنها ۴۰% فضا را باز می کنند، ارجحیت دارند.

– جداسازی مناطق در فضای داخلی:

با نصب این درب ها در فضای داخلی خانه، می توان دو اتاق را به یک اتاق تبدیل کرد و در هنگام بستن درب نیز دو اتاق مجزا داشت.

– استفاده حداکثری از نور طبیعی و روشنایی بیرونی به لطف پانل های شیشه ای بزرگ :

از آن جایی که با نصب درب های آکاردئونی، یک دهانه بزرگ شیشه ای را برای خانه تان ایجاد نموده اید، می توانید در طول روز از تمام نور و روشنایی خورشید استفاده کنید.

– امکان نصب شیشه های دو جداره / سه جداره :

مانند سایر درب های آلومینیومی ، می توان برای درب های تاشو نیز شیشه های دو جداره / سه جداره نصب نمود تا در مصرف انرژی حداکثر صرفه جویی را داشته باشید.

درب آلومینیومی آکاردئونی تاشو

درب تاشو آلومینیومی بهتر است یا درب تاشو UPVC ؟

درب های تاشو آلومینیومی فریم های باریک تری دارند، می توانند بصورت پانل های شیشه ای بزرگتر ساخته شوند و برای بلندمدت قابل اعتماد تر هستند.
هرچند درب کشویی تاشو UPVC کم هزینه تر از نوع آلومینیومی آن است. با این حال، ابعاد پروفیل ضخیم تر و حجیم تر هستند و یکی از ویژگی های آن ها انبساط حرارتی است.

بطور کلی درب های تاشو آلومینیومی را می توان بزرگتر و بلندتر از همتایان UPVC آن ها ساخت. آنها همچنین می توانند طول عمر و دوام بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، فریم های باریک‌تر آن‌ها، به‌ویژه از آنجایی که درها در بیشتر سال بسته می‌شوند، باعث می‌شود که سطوح شیشه‌ای بزرگ‌تری در مقایسه با UPVC وجود داشته باشد.
اگر درب های تاشو آلومینیومی به درستی ساخته و نصب شوند، در عین حال که به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند، عمر طولانی تری نیز خواهند داشت.
ساختار غیر جوشی آلومینیوم (در مقایسه با UPVC) به این معنی است که در صورت بروز هر گونه آسیب می توان بخش های جداگانه را به راحتی تعویض کرد.

بیشتر بخوانید : مقایشه UPVC با آلومینیوم

درب تاشو آلومینیومی

ویژگی های درب های تاشو ( یا درب های آکاردئونی ):

– این درب های آلومینیومی تاشو ، در هنگام جمع شدن (باز شدن پنل شیشه ای) می توانند دهانه بزرگتری به فضای بیرونی باز کنند.
درب های آکاردئونی می توانند به راحتی دو فضای داخلی یا خارجی را در هنگام جمع شدن به یکدیگر متصل نموده و در هنگام باز شدن پنل های تاشو، دو فضا را از هم جدا کنند.
– قابلیت نصب شیشه های دو جداره / سه جداره برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هدر رفت انرژی در فضای داخلی.
– امکان استفاده از آلومینیوم، چوب، UPVC و یا کامپوزیت برای ساخت فریم ها.
امنیت و بهره وری انرژی بالا و عایق بندی مناسب در مقابل آب و هوا
– امکان طراحی در رنگ ها و سایزهای مختلف

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸