مقالات
مقایسه یو پی وی سی با آلومینیوم

مقایسه یو پی وی سی با آلومینیوم

مقایسه یو پی وی سی با آلومینیوم برای درب و پنجره

تفاوت بین پنجره های UPVC و پنجره های آلومینیومی چیست؟

مقایسه یو پی وی سی با آلومینیوم زمانی اهمیت پیدا می کند که شما هم قصد دارید برای خانه خود پنجره های دو جداره جدید یا پنجره های سه جداره تهیه کنید و مدام شاهد صحبت شرکت های مختلف در مورد uPVC و آلومینیوم هستید.
کسی هم به درستی برای شما شرح نمی دهد که تفاوت یو پی وی سی با آلومینیوم چیست، و همه به دنبال ترغیب شما برای خرید محصول خودشان هستند، درست است؟ به همین دلیل ما در گروه پارس آلومینیوم این مطلب را برای کمک به شما در انتخاب آگاهانه گردآوری کرده ایم تا با ساختار، مزایا و معایب هر نوع پنجره آشنا شوید.

تفاوت پنجره یو پی وی سی با پنجره آلومینیومی

تفاوت پنجره یو پی وی سی با پنجره آلومینیومی

مزایای پنجره های آلومینیومی چیست؟

پنجره های آلومینیومی مزایای منحصربفردی دارند که شناختن آن ها بسیار ارزشمند است. پیش تر در مطلبی با عنوان ” چرا از درب و پنجره های آلومینیومی استفاده کنیم؟ ” مزایای درب و پنجره های آلومینیومی را بطور مفصل برایتان بازگو کردیم.
اما برخی از مزایای پنجره های آلومینیومی که هنگام مقایسه یو پی وی سی با آلومینیوم بهتر است به آن ها توجه کنید به شرح زیر هستند:

۱- آلومینیوم نسبت به uPVC بسیار محکم تر است! این بدان معناست که پنجره های آلومینیومی به دلیل میزان استحکام بالای قاب ها، می توانند ظاهر باریک تری داشته باشند و در عین حال از سطح شیشه ای بیشتری برخوردار باشند. به همین دلیل استفاده از آن ها برای ایجاد درب و پنجره های بزرگ در ساختمان های تجاری و عمومی مانند مدارس، ادارات و ساختمان های دولتی بسیار رایج است.
شما هم اگر به دنبال طراحی و اجرای نمایی با درب ورودی شیشه ای بزرگ و یا پنجره شیشه ای بزرگ هستید، طرحی به خصوص بزرگ هستید ، آلومینیوم بهترین گزینه است.
۲- پنجره آلومینیومی با روکش پودری بسیار با دوام است. این پنجره های آلومینیومی می توانند تا ۲۰ سال دوام داشته باشند.
۳- آلومینیوم به طور نامحدود قابل بازیافت است! پنجره های آلومینیومی دوستدار طبیعت بوده و با محیط زیست سازگاری بالایی دارند.
هنگامی که آن را بازیافت می کنید، فقط ۵٪ از انرژی مورد نیاز برای ایجاد فلز اولیه استفاده می شود. شایان ذکر است آلومینیوم جدیدی که در این فرآیند تولید می شود، بسیار با کیفیت است.
۴- در طراحی درب و پنجره و هنگام مقایسه یو پی وی سی با آلومینیوم باید گفت که وقتی آلومینیوم را انتخاب می کنید، انعطاف پذیری بیشتری در طراحی خواهید داشت.
۵- برای آراستن درب و پنجره های آلومینیومی، طیف رنگی وسیع (از جمله رنگ های دوتایی) و رنگ های شگفت انگیز را در اخنیار خواهید داشت.
۶- در مقایسه یو پی وی سی با آلومینیوم ، پنجره های آلومینیومی در برابر عواملی مانند آتش سوزی و همچنین شرایط جوی بد مقاوم تر هستند.

مزایای پنجره های UPVC چیست؟

اگر به دنبال شیشه های دو یا سه جداره جدید برای کمک به عایق بندی خانه خود هستید ، پنجره های uPVC گزینه بسیار خوبی هستند.
در اینجا برخی از مزایای اصلی پنجره های UPVC ذکر شده است:
۱- نگهداری و تمیز کردن پنجره های uPVC بسیار آسان است؛ برای تمیز کردن پنجره های یو پی وی سی فقط به یک دستمال مرطوب نیاز دارید تا آن ها مانند روز اول تمیز شوند.
۲- uPVC از نظر عایق بودن عالیست! بطور طبیعی، طبیعی فریم های چند جداره uPVC برای عایق بندی بسیار مناسب هستند و به شما کمک می کنند تا در زمستان از اتلاف انرژی جلوگیری کنید و صورت حساب سیستم های گرمایشی خود را پایین نگه دارید. می توان گفت پنجره های ساخته شده با uPVC به طور کلی عایق های حرارتی بهتری نسبت به آلومینیوم هستند.
۳- uPVC یک ماده سبک است که باعث می شود پنجره های دو جداره یا سه جداره uPVC نصب سریع و آسان داشته باشند.
۴- طول عمر بالا؛ uPVC در شرایط عالی می تواند تا ۲۰ سال دوام بیاورد! آن ها همچنین در طول عمر خود رنگشان را از دست نخواهند داد.
۵- می توان آن ها را با رنگ دلخواه آراسته کرد و تنوع گسترده ای در انتخاب رنگ وجود دارد. به این معنی که پنجره های شما بدون هزینه های زیاد می توانند شگفت انگیز به نظر برسند.
۶- uPVC ارزان تر از آلومینیوم است.

تفاوت بین پنجره های UPVC و پنجره های آلومینیومی

تفاوت بین پنجره های UPVC و پنجره های آلومینیومی

دوام پنجره های uPVC بیشتر است یا پنجره های آلومینیومی؟

آلومینیوم ماده ای بسیار بادوام است. پنجره های آلومینیومی با کیفیت بالا می توانند تا ۴۵ سال دوام داشته باشند. برخلاف سایر فلزات ، آلومینیوم زنگ نمی زند، بنابراین لازم نیست نگران باشید که قاب های پنجره شما در آینده دچار لکه های زنگ زدگی شوند.
ماده uPVC (مخفف unplasticised Poly Vinyl Chloride – پلی وینیل کلرید بدون پلاستیک) از دهه ۱۹۸۰ یکی از گزینه های محبوب برای قاب پنجره ها بوده است. این ماده بسیار بادوام است و در برابر پوسیدگی مقاومت بالایی دارد. همین امر باعث شده تا علاوه بر اینکه پنجره های یو پی وی سی نیاز به نگهداری کمتری دارند، طول عمر بالایی داشته باشند . با این حال کیفیت فریم ها می توانند در طول سال کاهش یابد (البته در مقایسه با پنجره های چوبی این سرعت بسیار کم است!). می توان گفت در اغلب موارد پنجره های uPVC پس از ۲۰ تا ۳۰ سال نیاز به تعویض دارند.

بازده انرژی پنجره های آلومینیومی بهتر است یا uPVC ؟

یکی از دلایلی که در گذشته برای ساخت درب و پنجره ، uPVC را به آلومینیوم ترجیح می دادند، بازده حرارتی پایین پنجره های آلومینیومی اولیه (معمولی) بود. بطور کلی آلومینیوم ماده ای بسیار رسانا است ، به این معنی که گرما به راحتی از آن عبور می کند. در گذشته این ویژگی آلومینیوم باعث شده بود تا از نظر حرارتی، آلومینیوم در مقایسه با uPVC به عنوان گزینه ای ناکارآمد در ساخت پنجره ها محسوب شود. با این وجود ، فناوری طی دو دهه گذشته بسیار پیشرفت کرده است و این روزها درب و پنجره های آلومینیومی به گونه ای ساخته می شوند که گرمای زیادی از طریق آن ها تلف نشود.
پنجره های آلومینیومی دو جداره و ترمال بریک از نظر صرفه جویی در انرژی و پیاده سازی سیستم های عایق کارایی بسیار خوبی را از خود نشان داده اند. به عبارت دیگر، پنجره های دو جداره آلومینیومی می توانند به اندازه پنجره های uPVC از نظر عدم انتقال انرژی گرمایی، مناسب باشند.
در نهایت ، سطح بازده حرارتی ارائه شده توسط پنجره های آلومینیومی و پنجره های uPVC متغیر است و به کیفیت مواد و فرایندهای تولید آن ها نیز بستگی دارد. هنگام سفارش بهتر است WER (رتبه بندی انرژی پنجره) را در مارک های مورد نظر خود بررسی کنید. هر پنجره تازه نصب شده طبق قانون باید دارای حداقل درجه C باشد. ، هرچند هم درب و پنجره های آلومینیومی و هم درب و پنجره های uPVC قادر به ارائه بالاترین درجه بندی یعنی A ++ هستند.

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc(1)

پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc

پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc؟

پیش تر، درباره مزایای درب و پنجره های آلومینیومی صحبت کردیم. در این مطلب نیز به مقایسه پنجره های آلومینیومی و upvc پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، اگر درباره پنجره های معمولی و قدیمی آلومینومی صحبت کنیم، بی شک upvc نسبت به آن ها ارجحیت دارد. اما پنجره دوجداره آلومینیومی از لحاظ عایق بودن (صوتی و حرارتی) تقریبا با upvc برابری می کند. هرچند پنجره upvc ارزان تر از پنجره آلومینیومی است، اما برای پیاده سازی نقشه های معماری خاص، ساخت درب های ورودی شیشه ای بزرگ، ساخت پنجره های عریض و … قطعا باید آلومینیوم را انتخاب کنید.

با این حال بهتر است برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید با مشاورین و متخصصین این حوزه مشورت کنید تا نسبت به نیازهایتان، یهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸