مقالات
انواع درب پاسیو

انواع درب پاسیو و حیاط خلوت – راهنمای انتخاب

درب پاسیو با کیفیت، مناسب و زیبا، بدون توجه به اندازه فضایی که در آن نصب شده است، می تواند ظاهر و حس خانه و حتی کاربرد پاسیو را تغییر دهد. بنابراین با توجه به وجود سبک های متنوع برای درب پاسیو ( حیاط خلوت )، باید بدانیم چگونه برای خانه خود درب پاسیو مناسب انتخاب کنیم؟
گروه پارس آلومینیوم پیش از این مطالب کاربردی زیادی را در مورد درب و پنجره آلومینیومی منتشر نموده است تا هر فردی بتواند اطلاع جامعی درباره درب و پنجره های آلومینیویم بدست آورده و تصمیم گیری صحیح داشته باشد. در ادامه این مطلب با انواع درب پاسیو و حیاط خلوت و مواردی که باید در انتخابمان در نظر داشته باشم، آشنا می شویم.

تفاوت پاسیو و حیاط خلوت با بالکن و تراس :

پاسیو یا همان حیاط خلوت : پاسیو لغتی با ریشه اسپانیایی و به معنی حیاط پشتی است. پاسیو ها می توانند مسقف یا روباز باشند. معمولا فضایی سبز در خارج از خانه های ویلایی (یا آپارتمان های بزرگ و خاص) هستند. در واقع پاسیو یک حیاط کوچک در جلو یا پشت خانه است.
بالکن : معمولا فضایی در آپارتمان های طبقات بالایی ساختمان ها هستند که معمولا مسقف بوده و عمق یک متری دارند و دارای نرده محافظ هستند.
تراس : تراس در واقع همان بالکن است که ابعاد بزرگتری دارد و حتی می توان در آن ها میز و صندلی قرار داد.

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب درب مناسب برای بالکن

انواع درب پاسیو و حیاط خلوت :

درب کشویی پاسیو :

درب های کشویی یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای درب های حیاط خلوت، پاسیو و بالکن هستند. سیستم درب کشویی مانند درب سنتی فرانسوی باز نمی شود، در عوض به آرامی در داخل یک مسیر حرکت می کند تا یک دهانه گسترده ایجاد کند. درب‌های کشویی پاسیو برای خانه‌هایی با دهانه کوچک یا بزرگ ایده‌آل هستند و می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای ساخت که درب بتواند تمام عرض پانل را باز کند و منظره حیاط خلوت را به طور کامل نشان دهد. این طرح اسلاید خطی برای دسترسی سریع به فضای باغ، حیاط یا حیاط خلوت عالی است زیرا به شما امکان می دهد قسمت بازشو را برای ایجاد فضای مورد نیاز بطور کامل به یک طرف بکشید و دیوار شیشه ای ما بین فضای داخلی و خارجی را کاملا حذف کنید. سیستم‌های کشویی مدرن با پانل‌های شیشه‌ای بزرگ امکان بهره بردن از نور طبیعی را افزایش می‌دهند که این یک ویژگی فوق‌العاده برای باز کردن فضاهای کوچک است.
بهتر است برای درب های کشویی از بهترین پروفیل آلومینیوم موجود و همچنین سیستم ترمال بریک استفاده کنید.

درب لیفت اند اسلاید پاسیو

درب لیفت اند اسلاید پاسیو

درب لیفت اند اسلاید برای پاسیو :

همانطور که می دانید، درب لیفت اند اسلاید در واقع نمونه مدرن درب های کشویی است. در حالی که درهای کشویی در داخل مسیر قرار دارند و تنها در یک ریل به سمتی کشیده می شوند، در یک سیستم درب لیفت اند اسلاید هنگامی که دستگیره را برای باز کردن قسمت بازشو درب می چرخانید (۱۸۰ درجه)، در واقع قسمت بازشو را بوسیله یک بالابر بلند می کنید، سپس پانل کشویی روی غلتک ها و ریل حرکت می کند و به راحتی به موقعیت مورد نظر منتقل می شود. این عملیات به ویژه برای پانل های بزرگ و سنگین مناسب است زیرا چرخ دنده های پیشرفته به راحتی می توانند اصطکاک را کاهش دهند.

طراحی تخصصی بالابر و اسلاید با زهکشی عالی و ضدآب بودن، عایق بودن درب را تضمین می کند. هنگامی که درب های لیفت اند اسلاید را برای پاسیو انتخاب می کنید، همچنان می توانید از نمایان شدن کامل منظره بیرونی، عایق حرارتی خوب و امنیت کامل بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید : تفاوت درب لیفت اند اسلاید و درب کشویی معمولی

درب پاسیو تاشو :

درب‌های تاشو پاسیو ، یکی از انتخاب های مدرن و پرطرفدار محسوب می شوند. طراحی نوآورانه درب تاشو به این معنی است که در هنگام باز کردن، هر پانل در را می توان پشت هم قرار داد تا یک بازشو کامل ایجاد کند و به این شکل ظاهر شود که دیواری از خانه خود را برداشته اید. این نه تنها ویژگی شگفت انگیزی را برای خانه شما ایجاد می کند، بلکه در ایجاد فضای بیشتر و ترکیب فضای داخل و خارج ساختمان بسیار موثر است.
درب تاشو را می توان به صورت ترمال بریک ( دو جداره ) و متناسب با فضا در اندازه های مختلف طراحی نمود.

درب پاسیو کشویی

درب پاسیو کشویی

درب پاسیو کنج بازشو ( کنجی ) :

درب پاسیو کنج بازشو ، که در گوشه ای باز می شود این توانایی منحصر به فرد را دارد که فضایی را به شکلی غیرمنتظره در خانه شما باز کند. درب حیاط گوشه ای چه تاشو باشد و چه کشویی، گوشه ای تاریک را به فضایی روشن و کاربردی تبدیل می کند.
نمونه ای از درب لیف اند اسلاید کنج بازشو را در ویدئو زیر مشاهده می کنید.

درب محوری برای پاسیو :

می توان گفت در خانه های ویلایی، پاسیوها همان به اتاق‌های فضای بازی هستند که برای استفاده از آب و هوای بیرون در داخل خانه ایجاد می شوند. درب‌ محوری ( درب پیوت ) دربی زیبا، مدرن و خاص برای پاسیو محسوب می شود. در درب محوری به جای اینکه همچون درب سنتی لولاها در کنار چارچوب نصب شده باشند، نقطه چرخش درب، در فاصله چند سانتی متری چارچوب جاسازی می شود. درب بطور کاملاً محوری باز میشود. بعبارت دیگر، درب با چرخش در وسط باز می شوند و یک ورودی به فضای موردنظر ایجاد می کنند.
هرچند قیمت درب محوری کمی گران تر از درب های معمولی است، اما در گروه درب های پاسیو مدرن قرار می گیرد که جذابیت ویژه ای را به خانه اضافه می کنند.

درب محوری پاسیو

درب محوری پاسیو

کدام درب پاسیو برای من مناسب است؟

ساده ترین راه برای فهمیدن این موضوع، مشورت با افراد با تجربه و متخصص در این زمینه است. کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا بهترین درب پاسیو را برای خانه خود انتخاب کنید.
اما در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع پنجره (سبک های مختلف پنجره)

اگر اغلب از درهای پاسیو خود بعنوان درب ورودی استفاده می کنید :

در صورتی که از درهای پاسیو خود زیاد استفاده می کنید، قابلیت دسترسی یک نکته مهم است.
هرچند درب های تاشو بدون زحمت باز و بسته می شوند، اما سرعت باز و بسته شدن آنها مانند درب های کشویی نیست. بنابراین اگر به دنبال دربی هستید که به شما امکان می‌دهد به راحتی وارد و خارج شوید، درب های کشویی با لیفت اند اسلاید گزینه خوبی محسوب می شوند.
با این حال، می توانید سیستم بازشو خودکار بر روی درب نصب کنید تا بتوانید بدون نگرانی درباره سختی و آسانی باز شدن درب، هر نوع دربی را برای پاسیو خود انتخاب کنید.

اگر می خواهید از نور و هوای خوب نهایت استفاده را ببرید

بطور کلی انواع درب هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، می توانند نور و تهویه بیشتری را به خانه شما بیاورند. با این حال وقتی درباره بهره بردن حداکثری از آب و هوا و نور طبیعی بیرون صحبت به میان می آید، اغلب معماران درب های تاشو را پیشنهاد می کنند. زیرا درب های تاشو ( یا درب آکاردئونی ) در ابعاد بزرگ نصب می شوند و به دلیل امکان جمع شدن، برای از بین بردن مانع بین فضای داخلی خانه و فضای بیرونی پاسیو عالی هستند.
بعنوان مثال وقتی بطور کامل تاشوند، خط بین خانه و پاسیو شما برداشته می شود و فضای نشیمن و غذاخوری شما به راحتی افزایش می یابد. این باعث می شود این نوع طراحی درب پاسیو برای شب نشینی و باربیکیو تابستانی مناسب باشد!

درب پاسیو کنج بازشو

درب پاسیو کنج بازشو

اگر در حال ساخت خانه ای مدرن هستید

درب‌های شیشه‌ای محوری ، درب های تاشو و در صورت امکان درب پاسیو کنج بازشو می توانند انتخاب هایی خاص باشند.
با این حال، اگر قصد دارید یک طراحی داخلی جدید داشته باشید و فضای زیادی برای کار با آن دارید، یک درب دفنی یک انتخاب عالی است. شما باید از همان ابتدا طرح را در برنامه ریزی خود بگنجانید، اما با جنبه “ناپدید شدن” این درها می توانید از مناظر پانوراما بی وقفه بهره مند شوید!

اگر می خواهید امنیت خانه را بهبود ببخشید

امنیت برای هر خانه ای ضروری است و با درب های آلومینیومی با کیفیت، سارقان شانسی برای وارد شدن به خانه ندارند! انواع درب های آلومینیومی می توانند با سیستم های قفل چند نقطه ای نصب شوند. طراحی شیک تمام سیستم های کشویی و تاشو تضمین می کند که تمام اجزای امنیتی از بیرون قابل مشاهده نیستند.

اگر می خواهید در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید

فراموش نکنید که هر سبکی از درب را که انتخاب کنید، می تواند با سیستم های ترمال بریک دو جداره (یا چندجداره) پیاده سازی شود. تا مانند یک عایق حرارتی و صوتی عمل نموده و بهره وری انرژی را بهبود دهد. درب های آلومینیومی ترمال بریک (فارق از سبکی که انتخاب می کنید) تضمین می کنند که خانه شما را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه می دارند!

قیمت درب پاسیو :

قیمت درب پاسیو با توجه به سبک درب پاسیویی که انتخاب می کنید و همچنین مساحت و سیستم هایی که همراه با درب خواهان نصب آن ها هستید، قیمت درب پاسیو مشخص می شود. برای دریافت مشاوره و قیمت کافیست با مشاورین پارس آلومینیوم تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸