انواع درب پاکتی ( کشویی )

انواع درب پاکتی یا کشویی شیشه ای کدامند؟

در سال های اخیر معماران، طراحان و تولید کنندگان درب و پنجره، تمایل بیشتری در استفاده از انواع درب کشویی شیشه ای دارند. یکی از مهمترین دلایل نیز می تواند بهره بردن از مزیت های درب پاکتی (Pocket Door) از نور و روشنایی که درب های شیشه ای بزرگ نیز فراهم می کنند، نهایت استفاده را ببرند.
هرچند درب های کشویی را می توان از متریال مختلفی از قبیل چوب، پلاستیک و … ساخت می شوند اما اگر بخواهید بعنوان درب ورودی ساختمان، درب بالکن و یا دربی برای اتاق شیشه ای خود از درب کشویی استفاده کنید، بهتر است درب کشویی شیشه ای با فریم آلومینیومی را انتخاب کنید.

در ادامه این مطلب با انواع این درب ها که با نام درب جیبی نیز شناخته می شوند، آشنا می شویم.

این درب ها نیز مانند دیگر انواع درب ها، مزایا و معایب را برای صاحبان خانه بهمراه دارند. در ادامه تعدادی از انواع اصلی و رایج درب های پاکتی، را بررسی می کنیم تا در تصمیم گیری بتوانید بهتر عمل کنید.
بطور کلی درب کشویی پاکتی می تواند فضاهای داخلی خانه و یا حتی فضای داخل و بیرون ساختمان را با محدودیت کمتری یکپارچه کند.

درب کشویی پاکتی

انواع درب های پاکتی :

این درب ها نیز مانند دیگر انواع درب ها، مزایا و معایب را برای صاحبان خانه بهمراه دارند. در ادامه تعدادی از انواع اصلی و رایج درب های پاکتی، را بررسی می کنیم تا در تصمیم گیری بتوانید بهتر عمل کنید.
بطور کلی درب کشویی پاکتی می تواند فضاهای داخلی خانه و یا حتی فضای داخل و بیرون ساختمان را با محدودیت کمتری یکپارچه کند.
انواع درب کشویی ، می‌توانند با ایجاد یک تمرکز بصری و ظاهری دراماتیک، طراحی داخلی شما را بهبود بخشند، نور طبیعی زیادی را وارد کنند، و حتی قسمتی از فضای داخلی خانه شما را به فضای بیرونی باز کنند.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع درب و پنجره آلومینیومی

در اینجا ده سبک درب را برای پروژه بازسازی خانه خود در نظر بگیرید:

– درب بای پس ( Bypass Door )

درب بای پس یکی از انواع درب کشویی است که بیشتر برای استفاده به عنوان درب کمد یا حمام مناسب هستند. آن‌ها درب‌های صافی هستند که روی هم قرار می‌گیرند و از یک طرف به سمت دیگر می‌لغزند و به شما دسترسی کامل به تمام فضای کمدتان می‌دهند. برخلاف درهای چرخان، برای کار کردن به فضای اتاق نیاز ندارند.
در سیستم Bypass، درها بر روی دو (یا چند) مسیر متفاوت تنظیم می شوند، بنابراین یکی در جلو و دیگری در پشت است. درهای این سیستم با دور زدن یکدیگر (سر خوردن در مقابل یکدیگر) در مسیرهای مربوطه باز و بسته می شوند.

درب کشویی پاکتی

– درب کشویی پاکتی :

درب کشویی پاکتی ، یکی از انواع درب های کشویی استاندارد است که در هنگام باز شدن، پنل متحرک به درون دیوار میلغزد و پنهان می شود! اگر لازم است در مکانی درب را قرار دهید که فضایی برای باز شدن درب ها به شیوه سنتی را ندارید، (یعنی چرخیدن درب بر روی لولا و طی کردن مسیری به اندازه شعاع درب) ، بهتر است از این نوع درب استفاده کنید. آنها به شما این امکان را می دهند که فضایی را که معمولاً بخاطر باز شدن درب لولایی از دست می دهید را بازیابی کنید!
اگر هم سبک طراحی خانه تان به گونه است که گاهی ترجیح می دهید بدون وجود هیچ درب مزاحمی دو فضا را کاملا به هم وصل کنید، درب کشویی پاکتی بهترین گزینه است.

بیشتر بخوانید : درب پاکتی چیست ؟

– درب های کشویی تاشو (BiFold)

یک درب کشویی تاشو دارای دو یا چند پانل است که همگی بصورت خطی به هم متصل شده اند. به طوری که هنگام باز شدن پنل ها به راحتی روی هم “تا” یا روی هم چیده می شوند و در یک طرف جمع می شوند. برای بستن، پانل‌ها ب روی ریل می‌لغزند و دوباره شروع به صاف شدن می‌کنند و تادر پایان بصورت کامل “صاف” و در یک خط مستقیم در کنار هم چیده می شوند.
با سیستم BiFold یا همان درب های تاشو می توان دیوارهای شیشه ای بسیار بزرگ تشکیل داد. این درب ها می توانند بین فضاهای داخلی و یا مابین فضای درونی و بیرونی دسترسی قابل توجه ای را هم از نظر فیزیکی و هم از نظر دیداری، ایجاد کنند.

درب فرانسوی کشویی

– درب های کشویی پاسیو :

اینها یک جایگزین عالی برای درهای چرخان هستند. آنها می توانند حداکثر چهار پانل داشته باشند، اما معمولاً دارای دو پانل هستند که یکی از آنها قابل جابجایی و دومی ثابت است. اگر به دنبال گزینه ای دراماتیک تر هستید، یک واحد چهار پنله با دو پنل میانی متحرک در نظر بگیرید.

– درب کشویی فرانسوی :

همانطور که می دانید درب فرانسوی سنتی معمولی، دو لنگه بازشو دارد که با کمک لولا ها از وسط باز می شوند. درب کشویی فرانسوی نیز دو لنگه بازشو دارد که از وسط باز می شوند منتها با این تفاوت که لنگه های بازشو بر روی ریل ها و بصورت کشویی به سمت طرفین حرکت می کنند!
در واقع می توان درباره نحوه عملکرد درب فرانسوی کشویی اینگونه گفت که قسمت های بازشو از مرکز به سمت دو طرف باز می‌ شوند. پس بطور کلی به جز نحوه باز شدن، تفاوتی در عملکرد آن ها با درب‌های فرانسوی سنتی وجود ندارد.

+ درب کشویی و درب کشویی فرانسوی چه تفاوتی دارند؟

تفاوت اصلی بین درب‌های فرانسوی و درب‌های کشویی فرانسویی نحوه باز شدن آنهاست. درهای فرانسوی سنتی درهای دوتایی هستند که برای باز و بسته شدن روی لولاها می چرخند و برای باز و بسته شدن به یک فضای نیم دایره نیاز دارند، در حالی که درب های فرانسویی کشویی در یک مسیر خطی روی یک مسیر ریلی در امتداد دیوار حرکت می کنند و برای باز و بسته شدن به هیچ فضایی نیاز ندارند.

نمونه درب کشویی

– درب های چند کشویی

اگر به دنبال راه حلی برای یکپارچه کردن هرچه بیشتر فضای داخل و خارج با دهانه های بزرگ هستید، درهای چند کشویی راه حل خوبی هستند. این درها می توانند در یک جهت و یا در دو جهت مخالف بصورت کشویی باز شوند. حتی می توانند به گونه ای طراحی شوند که به طور کامل در دیوار ناپدید شوند (Pocket Door). آنها همچنین می توانند در گوشه ها و با زاویه ۹۰ درجه نصب شوند تا بطور کامل یک گوشه را باز کنند. آنها ارزان نیستند.

چه نوعی از درب کشویی شیشه ای مناسب تر است؟

در بالا با انواع درب های کشویی آشنا شدید با این وجود قطعا تصمیم گیری برای شما آسان نخواهد بود! با توجه به کاربرد، میزان باز و بسته شدن و معماری ساختمان خود باید مناسب ترین درب شیشه ای کشویی را انتخاب کنید. پس از اینکه درباره انواع این درب ها اطلاعات لازم را کسب کردید، بهتر است با متخصصین این حوزه نیز مشورت کنید.

قیمت درب کشویی شیشه ای چقدر است؟

عواملی مانند ابعاد درب، جنس متریال انتخابی و همچنین نوع و کیفیت پروفیل و یراق آلاتی که انتخاب می کنید بر قیمت درب کشویی شیشه ای تاثیر می گذارد.
تنها کافیست با همکاران ما در گروه پارس آلومینیوم تماس بگیرید تا با توجه به موارد گفته شده، متوجه شوید برای ساخت و نصب درب کشویی شیشه ای چه بودجه ای نیاز دارید.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸