درب فرانسوی آلومینیومی (Aluminium French Doors)

درب فرانسوی چیست؟

درب فرانسوی (Aluminium French Doors) دارای دو لنگه بازشو هستند و از مرکز باز و بسته می شوند. این درب ها به گونه ای طراحی شده اند که هر دو در قابلیت باز و بسته شدن دارند. پنل های درب یا پنجره فرانسوی از طرفین و با استفاده از لولاها به چارچوب متصل می شوند، لولا ها میچرخند و درب از وسط باز و بسته می شوند.
مانند سایر درب و پنجره های شیشه ای، این نوع از درب ها نیز به دلیل ساختار شیشه ای که دارند امکان بهره وری بیشتر از نور خورشید و روشنایی روز را فراهم می کند. از آن جایی که در دوران رنسانس ، فرانسوی ها از این نوع درب و پنجره در معماری های خود استفاده می کردند، به آن ها درب های فرانسوی گفته می شود.

در ادامه این مطلب هرچیزی که باید درباره درب های فرانسوی بدانید را برایتان فراهم نموده ایم.

درب فرانسوی

چرا از درب فرانسوی آلومینیومی استفاده کنیم؟

آلومینیوم در حال تبدیل شدن به یک انتخاب بسیار محبوب برای چارچوب درب است. چارچوب های آلومینیومی سبک، شیک و محکم هستند. درب های فرانسوی آلومینیومی از استحکام و ظرافت آلومینیوم برای ارائه فریم های باریک مدرن همراه با طراحی کلاسیک و امنیت بالا استفاده می کنند.

پیش از این در مقاله ای با عنوان “ چرا درب و پنجره های آلومینیومی استفاده کنیم؟ ” درباره مزایای درب و پنجره های آلومینیومی صحبت کردیم. بدیهی است که درب فرانسوی آلومینیومی نیز تمام مزایای درب و پنجره های آلمینیومی از جمله استحکام بالا، هزینه نگهداری پایین ، مقاومت دربرابر تغییرات دمای هوا، امنیت بالا، عایق حرارتی و صوتی بودن و … برخوردار است.

مزیت قابل توجه درب فرانسوی آلومینیومی اندازه بزرگتر آنهاست. درها نسبت به درب های فرانسوی UPVC و کامپوزیت فرانسوی عرض و ارتفاع بیشتری دارند. با اندازه هایd تا ۲٫۴ متر عرض و ۲٫۵ متر ارتفاع قابل نصب می باشند. مزیت دیگر آن ها امکان نصب شیشه های بزرگتر و اتکای کمتر آن ها به پانل های جانبی است.

این نوع از درب ها را می توان تقریبا برای هر ساختمانی با هر نوعی از معماری کلاسیک یا مدرن پیاده سازی نمود. انعطاف پذیری که در انتخاب رنگ چارچوب، اندازه، کاربرد درب و حتی شیب محل نصب وجود دارد، باعث می شود تا برای انتخاب درب در هر مکان و زمانی به گزینه درب فرانسوی آلومینیومی نیز فکر کنیم.

درب دو لنگه آلومینیومی

مزایا و ویژگی های درب فرانسوی آلومینیومی :

– امکان باز و بسته شدن هر دولنگه
– مناسب برای دهانه ورودی بالکن و پاسیو های کم عرض
– مناسب برای ساختمان هایی با دهانه ورودی کوچک
– جداسازی فضاهای داخلی
– نصب آسان و هزینه نگهداری پایین
– امکان استفاده از شیشه های دو جداره و چند جداره / ترمال بریک
– سبک وزون بودن و استحکام بالا
– نصب با یراق آلات آلومینیومی مناسب برای عایق صوتی و حرارتی بودن
– امنیت بالا و امکان استفاده از قفل های پیشرفته امنیتی هوشمند
– از آن جایی که در ساخت این درب ها از شیشه استفاده می شود، در فضاهای داخلی استفاده از این درب ها باعث بزرگتر جلوه کردن فضای داخلی می شود.

نمونه درب فرانسوی

مکان هایی که درب فرانسوی برای آن ها مناسب است :

– درب اتاق غذاخوری
– درهای بازشو دوبل به ایوان ها
– درب های بکار رفته در طبقات بالایی مانند اتاق خواب یا راهرو منتهی به تراس
– درب هایی که قرار است در دهانه های کوچک تر به سمت فضای داخلی باز شوند مانند در پشت نرده یا بالکن ژولیت.
– درب های جداکننده فضای داخلی
– درب ورودی دوتایی به خانه

درب فرانسوی آلومینیومی

درب فرانسوی آلومینیومی یادرب فرانسوی UPVC ؟ (از لحاظ امنیت )

انتخاب و نصب درب برای ساختمان تصمیمی نیست که ساده گرفته شود. اطمینان از ظاهر خوب آنها مهم است، اما می خواهید مطمئن باشید که درب و پنجره انتخابی تان خانه را نیز ایمن می کند.
هنگام مقایسه درب فرانسوی آلومینیومی و درب فرانسوی UPVC باید گفت هر دو آن ها دارای طیف گسترده ای از ویژگی های امنیتی چشمگیر هستند و به گونه ای طراحی شده اند تا ساکنین ساختمان احساس امنیت بالایی داشته باشند. اما کدام یک از این دو ایمن تر است؟

بیشتر بخوانید : مقایسه آلومینیوم و یو پی وی سی

درب های آلومینیومی و UPVC می توانند بصورت دو جداره نصب شوند و در این صورت می توان با اطمینان گفت که آن ها به عنوان یک واحد مهر و موم شده دو جداره، فوق العاده بادوام و مستحکم خواهند بود که به راحتی قابل جداشدن نیستند. هر دو آن ها از خانه شما در برابر مزاحمان ناخواسته محافظت کند.

در پاسخ به این سوال که آیا درب های فرانسوی آلومینیومی محکم تر هستند ؟ باید گفت آلومینیوم نسبت استحکام به وزن بالایی دارد که از فرورفتگی آن حتی در صورت اعمال نیروی مکانیکی عمدی جلوگیری می کند. استحکام کششی آن را به ماده ای مناسب برای حفظ حریم خصوصی، شخصی سازی طراحی و ارگونومی تبدیل می کند.
هرچند در سال های اخیر برخی از درب‌های upvc نیز با هسته فولادی مجهز شده‌اند و به طور قابل‌توجهی تقویت شده‌اند. این امر باعث می شود که آنها به طور استثنایی در برابر آسیب مقاوم باشند و سال ها دوام آورند.

برای هر دو گروه از درب های فرانسوی آلومینیومی و درب های فرانسوی UPVC می توان از سیستم های امنیتی بسیار مطمئن و هوشمند و مانند قفل های ضدمته یا ضد ضربه استفاده نمود تا از عدم باز شدن قفل درب ها توسط افراد مزاحم مطئن شد. درب‌های آلومینیومی فرانسوی با سیستم قفل چند نقطه‌ای عرضه می‌شوند که آنها را در چندین نقطه در سراسر قاب محکم می‌کند.

شیشه ای که بر روی درب های فرانسوی آلومینیومی استفاده می شود به منظور استحکام قابل ملاحظه ای تحت عملیات حرارتی قرار گرفته است. به طور کلی، استحکام شیشه های سخت شده حرارتی تا چهار یا پنج برابر شیشه های آنیل شده با همان ضخامت است. همچنین با استفاده از مهر و موم های عایق بندی داخلی می توان از حذف خارجی هر شیشه جلوگیری نمود.

بیشتر بخوانید : امنیت درب و پنجره های آلومینیومی

بطور کلی باید گفت مقایسه درب فرانسوی یو پی وی سی یا آلومینیومی دشوار است و باید گفت هر دو می توانند مجموعه سطوح امنیتی استثنایی را برای هر خانه ای فراهم می کنند.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸