انتخاب پنجره مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

با انتخاب پنجره مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی ، می توانید علاوه بر اینکه در طول روز از نور خورشید برای تامین روشنایی حمام استفاده می کنید، تهویه مناسبی نیز برای سرویس بهداشتی ساختمان خود داشته باشید.
در انتخاب پنجره برای هر قسمت از خانه باید به کاربرد و محل قرار گیری سایر المان ها در آن قسمت نیز توجه نمود. ما در گروه پارس آلومینیوم  شما را با انواع درب و پنجره آلومینیومی آشنا می کنیم. در همین راستا پیش از این مطالبی تحت عناوین راهنمای انتخاب پنجره مناسب آشپزخانه ، درب بالکن و پاسیو و … منتشر نمودیم. در ادامه این مطلب نیز راهنمای انتخاب پنجره مناسب حمام و سرویس بهداشتی را می توانید مطالعه کنید.

پنجره های حمام باعث می شوند تا فضای کوچک حمام و سرویس های بهداشتی، بزرگتر و دلباز تر بنظر برسد. سبک های رایج پنجره ای که در حمام ها استفاده می شود، مانند پنجره های کشویی (لیف اند اسلاید)، سایبانی و … که به پنجره اجازه باز و بسته شدن می دهد تا به تهویه کمک کند.
شما می توانید مطابق با سلیه خود و برای افزایش حریم خصوصی در حمام، از شیشه های تزئینی رنگی و یا دارای طرح برجسته استفاده کنید.

انتخاب درب و پنجره آلومینیومی

چرا باید برای حمام و سرویس های بهداشتی پنجره نصب کنیم ؟

حمام و سرویس های بهداشتی منطقه ای باعث می شوند تا رطوبت خانه افزایش پیدا کند. برای رفع این مشکل بهترین پیشنهاد این است که به نحوی تمام رطوبتی که هنگام دوش گرفتن یا حمام در هوا جمع می شود را از محیط ساختمان خارج کنید.
به همین دلیل مهم است که حداقل یک پنجره در حمام و سرویس بهداشتی نصب شود. نصب پنجره مناسب به شما کمک می کند کمتر به استفاده از فن یا سایر دستگاه های تهویه نیاز پیدا کنید.
برای درک بهتر موضوع به این فکر کنید که اگر فقط به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای تهویه حمام خود زمان در نظر بگیرید، می توانید سطح رطوبت هوا را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و از آسیب هایی که در دراز مدت به دلیل وجود رطوبت در خانه ایجاد می شود، جلوگیری کنید.
یکی از بزرگترین خطرات مرتبط با تهویه ضعیف، رشد و گسترش کپک (یا قارچ) در پنجره ها، دیوارهای اطراف و اطراف وان است. کپک در محیط های گرم و بسیار مرطوب رشد می کند. اگر آن ها را از محیط خارج نکنیم، به سرعت گسترش پیدا می کنند و علاوه بر بوجود آوردن محیطی نازیبا، و آسیب رساندن به دیوارهاو سایر المان های خانه (مانند درب و پنجره، وان و …)، در برخی موارد منجر به ایجاد مشکلات تنفسی نیز می شوند.

مزایای استفاده از پنجره در حمام و سرویس های بهداشتی :

– تهویه مناسب و جلوگیری از باقی ماندن رطوبت
– افزایش زیبایی و بزرگتر نشان دادن فضا
– دسترسی به هوای تازه
– استفاده از مزایایی نور طبیعی
– القای استفاده از یک دکوراسیون مدرن
– و …

انتخاب درب و پنجره آلومینیومی

انواع پنجره های مناسب برای حمام و سرویس های بهداشتی :

برای کمک به شما در انتخاب بهترین انواع پنجره برای حمام خانه خود، در اینجا لیستی از مناسب ترین انواع پنجره برای شما فراهم نموده ایم:

۱٫ پنجره حمام کشویی ( یا پنجره لیفت اند اسلاید ) :

استفاده از پنجره های کشویی برای حمام بسیار متداول است. باز و بسته کردن پنجره های کشویی آسان است و این پنجره ها قیمت مناسبی دارند. پنجره های کشویی دو جداره / ترمال بریک می توانند بهره وری انرژی را افزایش دهند. بطور کلی این پنجره ها علاوه بر به سهولت استفاده می توانند تهویه مناسبی را برای حمام شما فراهم می کنند.
نصب پنجره های حمام کشویی نیز بسیار آسان است. آنها طراحی ساده ای دارند و متناسب با تمام سبک های حمام هستند و برای حمام های کوچک و بزرگ به طور یکسان مناسب هستند.
البته یک ایراد در مورد پنجره های کشویی این است که باید بین لنگه ها یا هر جا که شکاف قابل توجهی وجود دارد، نوارهای عایق مخصوص را اضافه کنید. در غیر این صورت، پنجره حمام شما در زمستان در معرض یخ زدن خواهد بود!

۲- پنجره های کرکره ای ( Shutter windows ) :

پنجره های کرکره ای ، یک گزینه کلاسیک برای پنجره حمام هستند. یکی از مزیت های این نوع پنجره، در این است که به شما اجازه می دهند بسته به نیاز و شرایط، حریم خصوصی خود را حفظ کنید. از طرفی با تاریک و روشن نمودن کرکره ها می توانید میزان نور طبیعی که به حمام وارد می شود را تنظیم کنید. همچنین می توانید در صورت لزوم بطور کامل کرکره ها را بازکنید تا حریم خصوصی تان حفظ شود.

۳- پنجره جهشی ( Hopper Window ) و پنجره سایبانی ( Awning Window ) :

همان پنجره های سنتی دارای لولا هستند که لولا ها در یک طرف قرار گرفته و یک حالت بازشو دارند. در این نوع از پنجره ها اگر لولا ها در بالا قرار بگیرند، به آن پنجره سایبانی ( Awning Window ) و اگر لولا ها در پایین نصب شده باشند به آن Hopper Window ( پنجره جهشی ) را خواهیم داشت. این نوع پنجره ها معمولا به میزان محدود و مشخصی برای تهویه هوا باز می شوند.
اگر حمام شما از رطوبت یا رطوبت بیش از حد رنج می برد، این نوع پنجره ایده آل است، به خصوص پس از دوش آب گرم! تنها با باز کردن پنجره های Hopper بعد از دوش گرفتن می توانید به سرعت یک تهویه طبیعی مناسب را در حمام داشته باشید.

پنجره جهشی ( Hopper Window )

پنجره جهشی ( Hopper Window )

۴- پنجره نورگیر برای حمام (پنجره سقفی حمام) :

اگر می خواهید انتخاب لوکس و مدرن داشته باشید، هیچ چیز بهتر از پنجره حمام نورگیر نیست. این پنجره ها در سقف حمام تعبیه می شوند تا نور خورشید در طول روز از بالا به درون بتابد، یا هنگام دوش گرفتن در شب، بتوانید از تماشای آسمان لذت ببرید. این پنجره معمولاً بالای قسمت دوش نصب می شود تا نور طبیعی کافی را در حمام داشته باشید و با تماشای طبیعیت بتوانید یک دوش واقعاً آرامش بخش بگیرید.

۵- پنجره با بلوک های شیشه ای ( Glass Block Windows ) :

این پنجره ها بصورت ثابت (بدون امکان باز شدن) نصب می شوند. هنگامی که به این نوع پنجره نگاه می کنید مانند این است که تعدادی از مکعب های شیشه ای که معمولا مات شده اند در کنار هم قرار گرفته اند. ین نوع از پنجره ها می توانند فضا خصوصی (که نباید دیدی به آن ها باشد) را به راحتی حفظ کنند.

انتخاب درب و پنجره آلومینیومی
مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸