۱۰ نکته مهم در مورد پنجره های آلومینیومی

نکات مهم در مورد پنجره آلومینیومی :

وقتی صحبت از ملزومات و عناصر پروژه های مسکونی می شود، یکی از مهمترین المان هایی که باید به خوبی درباره آن ها تحقیق نمود، درب و پنجره ها هستند. امروزه به دلیل مزایایی که آلومینیوم دارد، استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی برای انواع ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار رایج شده است.
ما از پنجره های آلومینیومی به دلایل مختلفی استفاده می کنیم: آنها بسیار کاربردی هستند، به تعمیر و نگهداری نیاز اندکی دارند و بسیار منعطف بوده و می توانند طراحی مدرن پروژه را تکمیل کنند. هرچند ممکن است بنظر برسد که گران تر باشند، اما بسیار مقرون به صرفه تر از پنجره های چوبی یا فولادی هستند.


درب و پنجره آلومینیومی ظاهر زیبایی دارند و در شرایط مناسب طول عمر بالایی دارند. پروفیل ‌های آلومینیومی و یراق آلات آلومینیومی متنوعی در بازار موجود هستند که می توانند افراد با سلیقه و نیازهای مختلف را راضی نگه دارند.
انواع مختلفی از درب و پنجره های آلومینومی وجود دارند از جمله درب پارالل ، درب محوری / پیوت ، درب لیف اند اسلاید و …. که هریک می توانند برای درب ورودی ، درب بالکن ، پنجره آشپزخانه ، پنجره نورگیر سقفی و … مورد استفاه قرار گیرند.
هنگام سفارش، طراحی، ساخت و نصب پنجره های آلومینیومی بهتر است به نکاتی دقت داشته باشید که در ادامه تعدادی از مهمترین آن ها را برایتان شرح می دهیم.

انتخاب درب و پنجره آلومینیومی

۱۰ نکته مهم در مورد پنجره های آلومینیومی :

۱- بیشترین اتلاف انرژی از طریق شیشه هاست و نه قاب آلومینیومی :

اگر می خواهید کمترین اتلاف انرژی را داشته باشید به این نکته دقت کنید که علاوه بر انتخاب قاب و پروفیل آلومینیومی مناسب، باید شیشه مناسبی نیز از لحاظ برش ها و جنس انتخاب کنید زیرا هدر رفت انرژی از شیشه ها نسبت به قاب های آلومینیومی بسیار بیشتر است. بنابراین هر چه برش های عمودی و افقی پنجره بیشتر باشد، بازده انرژی کمتر است به عبارت ساده تر اتلاف انرژی بیشتر خواهد بود.

۲- از پنجره های دو یا چند جداره استفاده کنید :

شیشه های معمولی چیزی نزدیک به ۴۰% از گرما را بین فضای داخل و خارج ساختمان منتقل می کنند! این یعنی تابستان ها هوای گرم را از بیرون به داخل منتقل می کنند و در زمستان ها بالعکس!
این یعنی مقدار قابل توجهی از انرژی که بابت گرمایش یا سرمایش داخل ساختمان مصرف نموده اید، تلف می شود. راه حل استفاده از شیشه های دو جداره (یا چند جداره) است.
به بیان ساده، شیشه های دو جداره از دو صفحه شیشه ای که مابین آن ها با هوا یا گاز پر شده و به خوبی مهروموم شده اند ساخته می شوند. هوا یا گازی که مابین دو پنل محبوس شده است مانند عایق عمل می کند و تا حد زیادی از اتلاف گرما (و انرژی) جلوگیری می کند.

۳- اگر به درب و پنجره های چوبی علاقمند هستید، بر روی قاب آلومینیومی از آستر چوبی استفاده کنید :

طول عمر و کارایی پنجره های آلومینیومی بسیار بیشتر از پنجره های چوبی است. با این حال اگر به تزیینات چوبی علاقمند هستید، می توانید از یک روکش چوبی صاف، بادوام و زیبا برای قاب پنجره های آلومینیومی استفاده کنید.

انتخاب درب و پنجره آلومینیومی

۴- در مورد انواع بازشو درب و پنجره های آلومینیومی اطلاعات کافی کسب کنید :

می توان به توجه به کاربردی که درب و پنجره های آلومینیومی دارند، تصمیم بگیرید که چگونه باز شوند!
قطعا شما هم متوجه شده اید که دیگر اینطور نیست که تمام پنجره ها به یه شیوه یا یک سمت باز شوند یا حتی حتما دسته و چارچوب داشته باشند! بعنوان مثال پنجره های می توانند بصورت کشویی / لیفت اند اسلاید ( تفاوت بین درب کشویی معمولی و لیف اند اسلاید)، محوری ، آکاردئونی، کلنگی و …. باز شوند. یا حتی اصلا باز نشوند (پنجره های ثابت)! بنابراین بهتر است در مورد انواع بازشو درب و پنجره های آلومینیومی و مزایا و معایب هریک اطلاعات داشته باشید.

۵- محل قرارگیری پنجره را بطور کامل بررسی کنید :

علاوه بر پنجره عناصر دیگری در دیوارها و فضای خانه جایگذاری می شوند که باید از لحاظ ظاهری و کارایی به شیوه مناسبی نصب شوند. هنگام انتخاب محل قرارگیری و نصب پنجره، ترازهای بیرونی را دوباره بررسی کنید، سر درها ، خطوط تداخل عناصر نصب شده (مانند کمد، درب، کابینت و …) را با دقت بیشتری بررسی کنید که سایر عناصر به خطوط پنجره برخورد نمی کنند و هماهنگی لازم بین آن ها برقرار است.

۶- در انتخاب پنجره به شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن زندگی می کنید توجه کنید :

بعنوان مثال اگر در منطقه ای زندگی می کنید که معمولا بارندگی‌های مکرر دارد، بهتر است از پنجره های سایبانی استفاده کنید (پنجره هایی که لولا در بالا تعبیه می شود و پنجره از پایین باز می شود.)

پنجره آلومینیومی مناسب

۷- دستگیره ها و یراق آلات به روز و اتوماتیک استفاده کنید :

باز و بسته کردن پنجره ها همانقدر که می تواند لذت بخش باشد، می تواند آزار دهنده نیز باشد!
اگر از یراق آلات آلومینیومی با کیفیت و دستگیره های مناسب برای پنجره هایتان استفاده نکنید، پس از گذشت زمان کمی کارایی آن ها کاهش پیدا نموده و می تواند بسیار خسته کننده باشد. اگر هم طرفدار تکنولوژی و زندگی مدرن هستید، می توانید از یراق آلات نوآورانه برای سیستم های مدرن پنجره، سیستم های درب و دیگر سیستم های مرتبط استفاده کنید که عامل مهمی در افزایش آسایش و رفاه افراد است.

۸- به نصب پنجره های سقفی ثابت یا نورگیرها فکر کنید :

اگر خواهان استفاده حداکثری از نور روز هستید، نورگیر و پنجره سقفی ( SKYLIGHT ) بهترین گزینه هستند. این نوع از پنجره ها نور را عبور می دهند و نمایی از آسمان را نمایش دهند. علاوه بر کاهش هزینه ها برای تامین نور کافی ساختمان در طول روز، ممکن است به دلایل امنیتی ولاغیر ترجیح دهید که بر روی دیوارها پنجره ای نباشد، در این سناریو نیز یکی از بهترین راه حل ها نصب پنجره های سقفی است.

۹- تا جایی که ممکن است از پنجره های با ابعاد بزرگ استقاده کنید :

از لحاظ روانشناسی، وجود پنجره های بزرگی که ارتباط داخل ساختمان با فضای بیرونی را برقرار می کنند، در بهبود روحیه افراد بسیار تاثیر گذار است. هرچند ممکن است به دلایلی نظیر محدودیت های مهندسی و معماری ساختمان نتوانید از پنجره های یک تکه بزرگ استفاده کنید اما ترجیحا بزرگترین ابعاد ممکن را انتخاب کنید تا از نمای بیرونی، نور طبیعی و فضای بازتر لذت ببرید.

۱۰- را ه حل های افزایش امنیت پنجره ها را بررسی کنید :

هرچند درب و پنجره های آلومینیومی دارای فریم هایی با مقاومت بالا هستند که امنیت بسیار بالایی را ایجاد می کنند، اما بهتر است از تکنولوژی های مدرن مانند دزدگیر ها، دستگیره های دارای قفل امنیتی و … نیز استفاده کنید. در صورت نیاز می توانید به نصب حفاظ ها نیز فکر کنید.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸