اتاق‌ های شیشه‌ ای معمولا سازه‌های آلومینیومی پیشرفته ای هستند که از ترکیب درها و پنجره‌های شیشه ای با فریم های آلومینیومی ساخته می شوند. این اتاق ها برای گسترش فضای زندگی و لذت بردن از منظره بیرونی طراحی شده‌اند. هدف از ساخت اتاق‌های شیشه‌ای متفاوت است بعضی افراد آن ها را برای استفاده در تمام فصول سال می خواهند و برخی دیگر از آن ها بعنوان سازه های تابستانی موقت استفاده می کنند. در هر حال این اتاق ها در اندازه ها، طرح ها و رنگ های مختلف قابل طراحی و اجرا هستند.
در ادامه این مطلب با تمام چیزهایی که باید درباره اتاق های شیشه ای بدانید آشنا می شوید.

اتاق شیشه ای باغ

اتاق های شیشه ای در محوطه بیرونی ساختمان یا محیط باغ :

اتاق های شیشه ای گاهی مانند یک محوطه شیشه‌ای چسبیده (یا اضافه شده) به ساختمان پیاده سازی می شوند. گاهی نیز با کاربرد اتاق زمستانی /اتاق آفتاب یا گلخانه در محوطه بیرونی ساختمان ساخته می شوند. تفاوتی ندارد که یک اتاق شیشه ای ، فضای داخلی ساختمان را گسترش داده باشد یا یا به عنوان یک سازه مستقل در باغ ساخته شده باشد، در هر حال این اتاق‌های شیشه‌ای مدرن با استفاده از آلومینیوم، فناوری های عایق حرارتی ( ترمال بریک ) و شیشه‌های عایق‌شده با کیفیت بالا، تمام مزایای یک اتاق راحت برای استفاده در تمام فصول سال را ارائه می‌دهند.

اتاق های شیشه ای در داخل ساختمان :

در سال های اخیر از اتاق های شیشه ای برای حمام یا جداکننده فضای داخلی ساختمان نیز استفاده می شود. این اتاق ها نیز با توجه به کاربردی و محلی که در آن قرار می گیرند می توانند از متریال مختلفی ساخته شوند. اغلب این اتاق ها از جنس شیشه، آلومینیوم یا ترکیبی از چوب و آلومینیوم هستند.

یکی از مزیت های اصلی اتاق های شیشه ای در این است که می توان برای آن ها تقریباً از هر نوع درب و پنجره‌های آلومینیومی مدرن با انواع بازشو از جمله بازشو تک حالته، درب کشویی / لیفت اند اسلاید، درب محوری، درب تاشو و ….. استفاده نمود. با پیاده سازی دهانه های بازشو بزرگ، می توان یک ضلع از این اتاق ها را کاملاً باز نمود و فضای داخلی شات را به طور یکپارچه به فضای بیرونی متصل کرد.

سقف اتاق های شیشه ای را نیز می توان مانند انواع نورگیر با بازشوهای مختلف طراحی نمود. می توان پنل های تعبیه شده در سقف را به گونه ای طراحی نمود که در هوای خوب کاملا باز شوند و یا برای محافظت در برابر باد و باران، در عین حال لذت بردن از فضای باز و منظره کامل از شیشه های عایق در ساخت آن ها استفاده نمود.

اتاق شیشه ای در فضای بیرون

طراحی و ویژگی های قابل اجرا برای اتاق های شیشه ای :

با توجه به اینکه شیشه اصلی ترین عنصر در ساخت اتاق های شیشه ای است و شیشه ها در انواع مختلف و با کاربردهای مختلفی در دسترس هستند، با توجه به بودجه و قابلیت هایی که از اتاق شیشه ای خود انتظار دارید، می توانید از میان انواع شیشه ها مناسب ترین را انتخاب کنید. هرچند بهتر است قبل از تصمیم گیری با طراحان و متخصصین این حوزه مشورت کنید و گزینه هایی مانند عایق بودن در برابر هوا و صدای خارجی، داشتن امنیت بیشتر و … را نیز در نظر بگیرید.

علاوه بر این نیز می توانید از تکنولوژی های به روز نظیر شیشه های خود تمیز شونده، شیشه های خورشیدی و ترکیبی، پنل های هوشمند و … نیز در ساخت اتاق های شیشه ای خود استفاده کنید. گزینه‌های مدرن دیگری برای کنترل آب و هوا، پرده‌ها و سایبان‌های دستی یا برقی نیز وجود دارند که قطعا برای بهره بردن از آن ها بایستی هزینه بیشتری را متحمل شد.
در واقع این سازه های شیشه ای ماهیتی دارند که می توان آن ها را متناسب با هر بودجه و نیاز و هر سبکی از معماری بصورت سفارشی طراحی و اجرا نمود.

اتاق شیشه ای حیاط

مزیت های اتاق شیشه ای :

– ارائه یک نمای کامل از فضای بیرونی :
اتاق‌های شیشه‌ای تقریباً به طور کامل از پانل‌های شیشه‌ای براق تشکیل شده‌اند که به شما منظره‌ای با چشم انداز ۳۶۰ درجه از فضای بیرونی را ارائه می‌دهند.

– لذت بردن از طبیعت و آب و هوا:
ماهیت شیشه ای و طراحی این اتاق ها به صورتی است که هنگامی که می خواهید در طبیعت غوطه ور شوید، تنها کافیست درها را باز کنید تا فضای داخل و خارج از خانه با هم ادغام شوند.

– ایجاد یک فضای منحصربفرد و دلنشین :
فضایی که اتاق های شیشه ای فراهم می کنند می تواند لذت بردن از اوقات فراغت، وقت گذرانی با دوستان، زمان استراحت را دو چندان کند.

– تبدیل خانه به یک خانه لوکس و مدرن و همچنین افزودن به ارزش ملک :
اتاق های شیشه ای به عنوان یک پسوند ملک لوکس، می توانند ارزش کلی خانه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. این باعث می شود اتاق های شیشه ای به جای خرید صرف، سرمایه گذاری شوند.

– امکان طراحی و ساخت در ابعاد و انواع مختلف:
درست همانطور که دوست دارید اتاق شیشه ای خود را بسازید. بعبارت دیگر اتاق های شیشه ای را می توان مطابق با نیاز، بودجه و سلیقه فرد ایجاد کرد. تنها کافیست یک نصاب معتبر را انتخاب کنید که بتواند به شما در طراحی ساختار، نوع درها و قابلیت های سقف شیشه ای کمک کند.

– لذت بردن از آسمان شب:
آیا چیزی جادویی تر از دراز کشیدن زیر ستاره ها یا تماشای طلوع خورشید وجود دارد؟ اکنون می توانید هر دو را از راحتی خانه خود انجام دهید. اتاق های شیشه ای به شما امکان می دهند این شگفتی ها را بدون نیاز به ترک خانه خود تجربه کنید، بنابراین می توانید بدون توجه به آب و هوا از تمام شگفتی های آسمان لذت ببرید.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸