درب و پنجره های بدون فریم / فریم لس

درب ها و پنجره های فریم لس محصولاتی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که بیشترین چیزی که شما می بینید، شیشه است. در درب و پنجره های بدون فریم ( فریم لس ) ، شما کمترین میزان فریم (که معمولا از جنس آلومینیوم است) را میبینید و آنچه به چشم می آید شیشه ها هستند.
محصولات فریم لس به صورت درب های دوتایی، درب های کشویی، درب های لولایی، انواع پنجره های بازشو، نورگیرها و پنجره های ثابت، نرده های شیشه ای و حتی نماهای شیشه ای موجود می باشند. این نوع از درب ها می توانند بعنوان درب ورودی و یا سایر درب های داخلی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین می توان برای قسمت های داخلی ساختمان نیز از درب های بدون قاب به عنوان جداکننده فضاها استفاده نمود.

در ادامه این مطلب گروه پارس آلومینیوم شما را با درب و پنجره های برون قاب (فریم لس) آشنا می کند.

درب و پنجره های بدون فریم / فریم لس

انواع درب و پنجره بدون قاب / فریم لس :

هنگامی که درباره انواع محصولات شیشه ای فریم لس از جمله درب و پنجره های بدون قاب پرس و جو می کنید، ممکن است کمی گیج شوید!
تنوع گسترده ای از این قبیل محصولات در بازار وجود دارد و شناسایی محصولی که واقعا فریم لس است ممکن است دشوار باشد. حتی ممکن است یک محصول به‌عنوان بدون قاب / فریم لس معرفی شود در حالیکه در واقعیت این چنین نیست!
برخی از پنجره‌های بدون قاب کاملاً بدون قاب هستند و از مهندسی و فناوری شیشه‌کاری ساختاری (structural glazing engineering) استفاده می‌کنند. سایر محصولات از فریم های باریک استفاده می کنند. برخی دیگر نیز چارچوب های کاملی دارند که در ساختار ساختمان پنهان است. اما بطور کلی این محصولات شیشه ای، از شیشه های مستحکم دو جداره یا سه جداره ساخته می شوند.

در ادامه می توانید با برخی از انواع درب و پنجره های شیشه ای که اغلب با نام درب و پنجره های فریم لس نامگذاری می شوند آشنا شوید:

 • در و پنجره های آلومینیومی با چارچوب / فریم های آلومینیومی ای که در دیوارها یا ستون های ساختمان فرو رفته اند تا ببیننده یک ظاهر بدون قاب را ببیند.
 • درها و پنجره‌هایی که « فریم‌ لس » نامیده می‌شوند، اما یک فریم آلومینیومی بسیار نازک دارند.
 • درها و پنجره‌های بدون قاب که از نمای بیرونی هیچ گونه قاب قابل رویتی ندارند اما از داخل یک چارچوب/فریم کامل دارند.
 • درب ها و پنجره های بدون قاب که برای مصارف داخلی طراحی شده اند یا فقط با یک شیشه در دسترس هستند.

بطور کلی باید گفت هر در و پنجره ای نیاز به قاب / چارچوب محیطی دارد تا از استحکام کافی برخوردار باشد، بنابراین بهتر است بدانید تعداد کمی از محصولات موجود در بازار کاملاً از شیشه ساخته شده اند.

بیشتر پنجره ‌ها و درب ‌های بدون قابی که در مجتمع ها و ساختمان های مسکونی نصب می شوند، برای ایجاد استحکام، یکپارچگی و قابلیت اطمینان بشتر به یک فریم آلومینیومی (یا هر نوع دیگری از قاب) ‌تکیه می‌کنند. مخصوصاً در مواردی که درها یا پنجره‌های باز شونده مورد نیاز است.

پنجره ثابت بدون قاب

ویژگی های پنجره های بدون قاب

مانند سایر درب‌ها و پنجره‌های مدرن، این محصولات بدون قاب تمامی مزایای شیشه‌های دوجداره مدرن را در اختیار صاحبان خانه، مشتریان تجاری، معماران و کاربران ساختمان قرار می‌دهند.

انتظار می رود یک سیستم درب یا پنجره بدون قاب استاندارد باید حداقل ویژگی های زیر را داشته باشد:
– عملکرد حرارتی عالی (ترمال بریک) و U-Values ​​کم
– امکان انتخاب نوع بازشو از میان طیف گسترده ای از انواع بازشو ها یا پنجره های ثابت
– دو جداره یا سه جداره بودن
– امکان انتخاب از میان انواع شیشه مانند شسشه های رنگی، شیشه های با عایق صوتی، کنترل خورشیدی و شیشه های امنیتی
– انتخاب رنگ قاب آلومینیومی برای آن قسمتی از فریم که قابل مشاهده است
– امکان ادغام و یکپارچه شدن با سایر درها، پنجره ها و سیستم های امنیتی، سیستم تهویه، روشنایی و کنترلی خانه
– جابجایی آسان لنگه ها هنگامی که از درب ها یا پنجره های کشویی یا لیفت اند اسلاید استفاده می کنید

درب کشویی بدون قاب

استفاده از پنجره بدون قاب چه مزیتی دارد ؟

همانطور که از نامشان برمی آید، مزیت اصلی پنجره بدون قاب عدم وجود قاب یا یراق آلات قابل مشاهده است!
پنجره های بدون قاب ( پنجره فریم لس )، تمام مزایایی که شیشه های دوجداره یا سه جداره مدرن برایتان فراهم می کنند از جمله عایق حرارتی و صوتی بودن و امنیت بالا را برایتان به ارمغان می آورند. علاوه بر این شیشه های بدون فریم بزرگ یا کوچک می توانند یک منظره زیبا از بیرون را به چشمانتان هدیه کنند و خانه شما را به ساختمانی مدرن تبدیل کنند.
متناسب با معماری ساختمان، می توان پنجره های فریم لس را به شکل پنجره‌های ثابت، پنجره‌هایی با ابعاد و اشکال هندسی خاص پیاده سازی نمود. برای ایجاد اتاق‌های شیشه‌ای مدرن، خانه‌های مدرن یا هر مکانی که به مقدار قابل توجهی نور طبیعی نیاز دارد، پنجره‌های فریم لس ایده‌آل هستند. برخی از پنجره‌های بدون قاب را می‌توان در اندازه‌های بسیار گسترده ساخت و از کف تا سقف!

چه نوع شیشه ای در پنجره های بدون فریم استفاده می شود؟

با توجه به اینکه شیشه مهمترین جزء پنجره های بدون فریم است، کیفیت و عملکرد آن می تواند کیفیت، کارایی و طول عمر پنجره را تضمین کند!
شما می توانید از میان گزینه های متعددی که وجود دارد متناسب با بودجه و نیازتان بهترین نوع شیشه را انتخاب کنید.

هرچند بهترین کار این است که با مشاورین و متخصصین این حوزه مشورت کنید اما در ادامه تعدادی از ویژگی های حداقلی یک شیشیه مناسب برای پنجره های فریم لس را بیان نموده ایم:

 •  شیشه ای با عملکرد حرارتی مناسب که معمولا دوجداره یا سه جداره است. (همه چیز درباره شیشه دو جداره)
 •  امکان نصب لاستیک های هوابندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه وجود داشته باشد.
 • شیشه ها باید از ایمنی بالایی برخوردار باشند.
 • پوشش های شیشه ای باید دارای کیفیت لازم برای برای کنترل نور/گرمای خورشیدی و همچنین بهره وری انرژی باشند.
 • گارانتی مناسب و به صرفه داشته باشند.
درب-شیشه-ای-بدون-قاب

درب شیشه ای بدون قاب

آیا واقعا درب های کشویی فریم لس بدون قاب هستند؟

می توان گفت همه درب های کشویی بدون فریم نیاز به قاب آلومینیومی دارند، بنابراین هیچ درب کشویی کاملا بدون قاب نیست. قاب آلومینیومی هنوز هم به دلایلی که در ادامه شرح داده شده است، نقشی حیاتی برای درب‌های کشویی بدون قاب بازی می‌کند.

چرا درب های کشویی فریم لس قاب آلومینیومی باریک دارند:

 • برای ارائه مکان، موقعیت ثابت و نقاط قفل برای سیستم قفل درب
 •  برای فعال کردن دستگیره های درها برای داشتن یک نقطه ثابت مطمئن
 • برای داشتن امکان انتخاب رنگ در راستای ایجاد هماهنگی با سایر المان های ساختمان
 • برای محافظت از لبه های شیشه ها

این درب‌های کشویی آلومینیومی با فریم باریک به لطف روش‌های مختلف نصب می‌توانند بدون قاب بنظر بیاییند. یکی از این روش ها فرورفتن قاب در دیوار است تا آن را پنهان کند تا فقط پانل شیشه ای درب دیده شود در نتیجه آنچه شما می بینید ظاهری تقریباً بدون قاب است.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸