انتخاب بهترین شیشه برای پنجره ها

در انتخاب شیشه برای پنجره و درب شیشه ای باید به این نکته دقت کنید که انواع مختلفی از شیشه وجود دارد که می توانید بسته به نیاز و شرایط برای پنجره های خود انتخاب کنید. انتخاب نوع شیشه مناسب برای هر اتاق، کمک می کند تا از لحاظ بهینه سازی و هدر رفت انرژی یک خانه بهینه سازی داشته باشید. علاوه بر این نوع شیشه در امنیت درب و پنجره ها نیز بسیار مهم است.
شاید فکر کنید که شیشه فقط شیشه است. اما، همه شیشه ها یکسان نیستند.

در ادامه این مطلب متوجه می شوید برای انتخاب بهترین شیشه برای پنجره های خود باید چه مواردی را در نظر بگیرید.

فناوری شیشه در سال های اخیر (از ۳۰ سال پیش تاکنون) پیشرفت چشمگیری داشته است. در واقع می توان برای هر اتاق و هر پنجره ای در خانه، شیشه ها را متناسب با شرایط بهینه کرد تا حداکثر راحتی، امنیت و بهره وری انرژی را تضمین کند.
هنگام تعویض پنجره ها، نه تنها سبک (نوع باز شدن) و رنگ قاب مهم هستند بلکه شیشه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. هر فضایی در خانه به شیشه مناسب نیاز دارد. انتخاب شیشه اختصاصی و مناسب برای هر اتاق خانه شما را بهینه می کند تا تفاوت قابل توجهی در راحتی و لذت بردن از فضاهای خانه را تجربه کنید.

نحوه انتخاب شیشه مناسب برای پنجره ها:

برای بهینه سازی پنجره ها برای خانه خود، اولین مرحله این است که طرحی از خانه خود بسازید که محل قرارگیری پنجره های شما را مشخص کند. از یک قطب نما استفاده کنید تا بتوانید جهت اتاق ها و پنجره ها را که رو به رو هستند نقشه برداری کنید.
سپس در مورد عوامل دیگری که می توانند تأثیرگذار باشند فکر کنید!

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع پنجره

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب پنجره مناسب

شیشه مناسب برای پنجره
مواردی که در انتخاب شیشه باید به آن ها توجه کرد :

در مکان هایی که امکان شکسته شدن شیشه وجود دارد از چه نوع شیشه ای استفاده کنیم ؟

شیشه لمینت می تواند انتخاب مناسبی برای این مکان ها باشد. در شیشه لمینت ، برای امنیت بیشتر قاب بیرونی شامل یک لمینت پلاستیکی است که شیشه را در هنگام شکستن کنار هم نگه می دارد و دسترسی به آن را بسیار دشوار می کند.
از آنجایی که پنجره‌ها، درها و بطورکلی شیشه‌های بزرگ در صورت شکستن در اثر برخورد تصادفی می‌توانند برای انسان کشنده باشند، باید در این مکان ها از شیشه های ایمن استفاده کرد.

برای اتاق های سرد از چه شیشه ای استفاده کنیم؟

برای اتاق های سرد حتما از شیشه های دو یا چند جداره ترمال بریک استفاده کنید.
از آن جایی که اتاق های رو به شمال از نور طبیعی و گرمای بهره خورشیدی بهره نمی برند. تلاش برای گرم کردن اتاقی بدون نور مستقیم خورشید می تواند بسیار گران تر باشد زیرا گرما از پنجره های سرد مکیده می شود.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره شیشه دو جداره

در مکان هایی که در معرض آفتاب شدید و سوزان هستند از چه نوع شیشه ای استفاده کنیم؟

باید از شیشه های دارای روکش خارجی (یا دارای لعاب) استفاده کنیم. یک واحد لعاب با یک صفحه شیشه‌ای روکش خارجی تا ۹۹ درصد از اشعه مضر UV جلوگیری می‌کند و به محافظت از مبلمان و پارچه‌ها کمک می‌کند.
اگر اتاقی رو به جنوب یا جنوب غربی دارید، پرده ها، فرش ها و مبلمان نزدیک پنجره در اثر نور شدید خورشید آسیب می بینند. در این مکان ها باید از اثاثیه در برابر آفتاب سوزان محافظت کنید. چوب به ویژه در برابر اشعه ماوراء بنفش حساس است. چرم پژمرده و ترک خواهد خورد. فرش ها رنگ باخته و پرده ها سفید می شوند.

در مکان هایی که سروصدای زیادی وجود دارد از چه نوع شیشه ای استفاده کنیم؟

شیشه های کاهش نویز با استفاده از دو ضخامت شیشه کار می کند و دارای یک لایه PVB میرایی صدا است که بین یکی از شیشه ها قرار گرفته است. این اثر ترکیبی از سطوح و ضخامت های مختلف، انرژی امواج صوتی را مختل می کند و انتقال نویز را کاهش می دهد. شیشه چند لایه همچنین دارای مزیت افزوده کاهش ۹۹% اشعه ماوراء بنفش مضر است و به محافظت از اثاثیه و پارچه ها در برابر محو شدن کمک می کند.
در حقیقت شیشه هایی که دارای ویژگی کاهش نویز در برابر نفوذ نویز خارجی هستند، نمی توانند اتاق را ساکت کنند، اما می توانند تفاوت ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید : اتاق شیشه ای

شیشه برای پنجره بیرونی

بهترین نوع شیشه برای پنجره ها چیست؟

ر پاسخ به این سوال که کدام نوع شیشه برای پنجره ها بهتر است باید گفت تا آنجا که به ایمنی مربوط می شود، شیشه سکوریت دو جداره یک انتخاب عالی برای پنجره های خانه است. سکوریت دو جداره ، نشکن است و در مقابل ضربه و انتقال دما مقاومت بالایی دارد. وقتی صحبت از انتقال نور و شفافیت نوری عالی باشد، شیشه فلوت شفاف نیز به طور گسترده ای برای پنجره ها در خانه ها استفاده می شود.

آیا پنجره های نشکن / شیشه های نشکن وجود دارند؟

جواب کوتاه، نه است. شما نمی توانید شیشه ها و پنجره های نشکن پیدا کنید. حتی ضخیم ترین شیشه که ایمنی بالایی دارد نیز ممکن است ترک بخورد. با این حال، شیشه را می توان سفت یا لمینیت کرد تا برای ایمنی به قطعات کوچک بشکند یا خرد نشود.

بهترین ضخامت برای شیشه پنجره چیست؟

ضخامت ۳/۳۲ اینچ (هر اینچ ۲٫۵۴ سانتیمتر)
اکثریت قریب به اتفاق پنجره های مسکونی از شیشه های تک استحکام با ضخامت ۳/۳۲ اینچ استفاده می کنند. برای پنجره‌های بزرگ‌تر، ممکن است به شیشه‌هایی با دو برابر استحکام یا ضخامت ۱/۸ اینچ نیاز باشد. برای پنجره های مسکونی بسیار بزرگ، برای اطمینان از مقاومت کافی در برابر بار باد ممکن است لازم باشد از شیشه های ضخیم تر ۵/۳۲ یا ۳/۱۶ اینچی استفاده شود.

بیشتر بخوانید :
انتخاب پنجره مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی
انتخاب پنجره برای آشپزخانه
انتخاب پنجره بالکن و تراس

شیشه برای پنجره اتاق نشیمن

چرا پنجره ها هنوز شیشه ای هستند و از پلاستیک به جای شیشه در پنجره ها استفاده نمی شود؟

باید گفت تنها نقطه ضعف واقعی شیشه این است که می تواند به راحتی بشکند ! و این یک خطر امنیتی محسوب می شود. ولی همچنان در ساخت پنجره ها شیشه نسبت به پلاستیک ارجحیت دارد.
اولین و واضح ترین آن این است که شیشه شفافیت بیشتری نسبت به پلاستیک دارد. شیشه ماده بسیار سخت تری نسبت به پلاستیک است و در برابر خراش و آسیب مقاوم تر است. شیشه ماده ای بسیار سفت است و مانند قوطی پلاستیکی خم نمی شود. شیشه عمر طولانی دارد و مانند پلاستیک در معرض آسیب اشعه ماوراء بنفش نیست.
هنوز هم به جرات می توان گفت شیشه ماده برتری نسبت به پلاستیک برای استفاده در پنجره ها است و هنوز پلاستیک ها آنقدر بهبود نیافته اند تا شفافیت شیشه را داشته باشند و شیشه ها نیز آنقدر بهبود نیافته اند تا کاملا نشکن باشند!
کارشناسان ما در گروه پارس آلومینیوم آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما هستند.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸