انتخاب پنجره برای ویلا

راهنمای انتخاب پنجره برای ویلا :

در انتخاب پنجره برای ویلا -مانند هر ساختار مسکونی دیگر- پنجره ها در عواملی مانند امنیت، روشنایی، زیبایی، راحتی و حتی ارزش فروش مجدد نقش عمده ای دارند. اگر پنجره ها نبود، فضای داخلی تاریک و تیره، گرفته و حتی به دلیل عدم گردش هوا، بدبو می شود. بنابراین، برای یک ملک با ارزش مانند ویلا، پنجره ها یکی از عناصر مهم ساختمان و از امکانات رفاهی مهم محسوب می شوند.

در ادامه این مطلب شما با تمام مواردی که هنگام انتخاب پنجره مناسب برای ویلایتان باید در نظر بگیرید، آشنا می شوید.


در انتخاب پنجره برای ویلا باید از این جنبه نیز فکر کرد که یکی از دلایل مهم سرمایه گذاری در ویلاها، جذابیت بصری آنهاست. درب و پنجره ها، فنسر ها و دیوارها می توانند این جذابیت را ایجاد کنند یا از بین ببرند. بنابراین محل قرارگیری، طرح و اندازه پنجره ها نیز بر زیبایی فضا و ملک تاثیر گذاشته و می تواند زیبایی آن را تکمیل نموده و یک فضای هماهنگ ایجاد کنند.

علاوه براین، پنجره های ویلا در میزان گرمایش و سرمایش ساختمان نقش بسزایی دارند. بر اساس میزان گرما یا سرمایی که آن ها از محیط بیرونی وارد می کنند، تابستان یا زمستان شما می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. در این زمینه میزان هدررفت انرژی سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان و راندمان حرارتی را نیز نمی توان نادیده گرفت. بنابراین برای دستیابی به عملکرد بهینه، انتخاب پنجره ویلای مناسب ضروری است.

چرا سبک پنجره مهم است ؟

اگر فکر می کنید سبک پنجره چندان هم مهم نیست، دوباره فکر کنید! نحوه عملکرد یک پنجره تا حد زیادی تحت تأثیر شکل آن است. به همین دلیل است که سبک های پنجره اهمیت دارند.
بهتر است بگوییم خلق و خوی ما با حواس ما هماهنگ است – اگر مکانی فاقد هماهنگی سبک دکوراسیون باشد، محیطی ناخوشایند ایجاد می کند. بنابراین حتی در و پنجره ویلا نیز باید با دکوراسیون ویلا سبکی هماهنگ داشته باشند تا احساس خوشایندی را به افراد منتقل کنند. به هر حال، تجمل گرایی ابتدا با چشمان ما تجربه می شود.

علاوه بر این، موضوع راحتی نیز هست. بایستی پنجره هایی داشته باشید که کارکردی آسان داشته باشند و در عین حال ایمن باشند. سبک پنجره نیز بر این امر تأثیر می گذارد.
برای هر قسمتی از ویلا باید دید کدام یک از پنجره های کشویی، پنجره های محوری ، پنجره ثابت ، پنجره تاشو و …. مناسب تر است.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع پنجره

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب پنجره مناسب

انتخاب پنجره مناسب برای ویلا

در انتخاب پنجره برای ویلا ، هرگز امنیت را نادیده نگیرید

در ویلاها، پنجره ها یکی از رایج ترین مبادی ورودی هستند. اگر ایمن نباشند، اغلب طعمه مزاحمان می شوند. از سوی دیگر، مجهز کردن پنجره‌های ویلا به سیستم‌های قفل چند نقطه‌ای محکم و سایر مکانیسم‌های امنیتی، می‌تواند سارقان را از تلاش برای نفوذ بازدارد.
اکنون که درباره امنیت صحبت شد، باید گفت میزان ضربه پذیری شیشه های پنجره نیز مهم است. اگر پنجره‌های ویلای شما با استفاده از شیشه‌های ایمنی مناسب ساخته نشده باشند، می‌توانند به راحتی ترک بخورند و در اثر ضربه به راحتی شکسته شوند. این نکته می تواند به یک خطر امنیتی بزرگ تبدیل شود.

طراحی پنجره برای ویلا

از دیدگاه دکوراسیون، از آن جایی که پنجره ها به عنوان بخشی از نما محسوب می شوند و بر ظاهر -وحسی که ملک شما منتقل می کند- تأثیر می گذارند، طرح پنجره ها برای جذابیت بصری کلی ویلا بسیار مهم است. بنابراین با توجه به معماری مدنظرتان، مطمئن شوید که برای پنجره های ویلا طرحی را انتخاب می کنید که با سبک دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا ادغام شود.
علاوه بر این، طرح‌ پنجره‌ بر پیکربندی عملیاتی پنجره نظارت می‌کند و عملکرد آسان یا دشوار پنجره به آن‌ بستگی دارد. بعنوان مثال پنجره های ثابت می توانند منظره کامل و زیبایی از بیرون را به نمایش بگذارند در عوض امکان باز شدن ندارند و یا برای منظره های بدون مانع از آسمان، پنجره های سقفی گزینه ایده آلی هستند.

انتخاب پنجره برای خانه ویلایی

اندازه پنجره های ویلا

به بیان ساده – اندازه پنجره ویلا میزان ورود یا از دست دادن گرما از طریق شیشه را تعیین می کند. در نتیجه، این امر بر دمای داخل ویلا نیز تأثیر می گذارد. علاوه بر این، عوامل دیگری مانند روشنایی، تهویه و نماهای بیرونی نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.
هنگام انتخاب اندازه پنجره ، باید شرایط آب و هوایی و انرژی مورد نیاز ویلا را نیز در نظر بگیرید. بعنوان مثال اگر در مناطق آب و هوایی گرمسیری یا نیمه گرمسیری زندگی می کنید، پنجره های متوسط تا کوچک مناسب هستند. آنها جریان هوای صاف را فراهم می کنند و در عین حال مصرف انرژی را پایین نگه می دارند.
با این حال، در سال های اخیر تکنولوژی ساخت شیشه پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته عملکرد حرارتی پنجره ها را بهبود بخشید. بنابراین اگر خواهان پنجره‌های بزرگ هستید، می‌توان چنین پنجره‌هایی را نیز برای مناطق گرمسیری نصب کنید. با استفاده از شیشه های باکیفیت می توان از مناظر لذت برد بدون اینکه هزینه های انرژی را بالا ببرد.

محل قرار دادن پنجره ها در ساختمان ویلا

باید گفت کل پلان ویلای شما تحت تاثیر محل و نحوه قرارگیری پنجره های آن خواهد بود. همانطور که می دانید پنجره ها وظیفه روشنایی را بر عهده دارند. اگر پنجره های ویلا به صورت استراتژیک قرار گیرند، می توانند فضا را روشن تر و گسترده تر کنند.
بر اساس محل قرارگیری پنجره، می‌توانید سبک، اندازه و رنگ پنجره‌های ویلای خود را انتخاب کنید. در فضای نشیمن، استفاده از پنجره های تصویری برای ثبت نماهای زیبای بیرون گزینه خوبی است. می توانید در حالی که روی مبل استراحت می کنید از مناظر لذت ببرید.
برای اتاق خواب، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و سایر مکان ها نیز بهتر است مناسب ترین پنجره را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید :
انتخاب پنجره مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی
انتخاب پنجره برای آشپزخانه
انتخاب پنجره بالکن و تراس

پنجره مناسب ویلای کوهستانی

جنس چارچوب برای پنجره ویلایی

در حال حاضر، برای چارچوب پجره ها از مواد مختلف مانند یو پی وی سی، چوب و آلومینیوم  استفاده می کنند. همانطور که می دانید جنس های مختلف چارچوب مزایا و معایب متفاوتی دارند و در هزینه و نیاز به نگهداری نیز متفاوت هستند. بنابراین، دوام پنجره های ویلایی شما به انتخاب متریال قاب مورد استفاده بستگی دارد.
برای استحکام و دوام در قاب‌های باریک، آلومینیوم کاندیدای ایده‌آل است و برای اینکه هزینه نگهداری پایین تری داشته باشید، فریم های یو پی وی سی را برای پنجره‌های ویلای خود انتخاب کنید. اگر می خواهید فضای روستایی و طبیعی را در ویلای خود تداعی کنید، از فریم های چوبی استفاده کنید.
بیشتر بخوانید :
جمع بندی :
در مجموع باید گفت ویلاها نهایت راحتی و تجمل را به ساکنان خود ارائه می دهند.  ویلاها معمولا معماری های منحصر به فردی دارند که آنها را از بقیه متمایز می کند. در این راستا پنجره های ویلا نقش حیاتی دارند. بنابراین، اگر در حال بازسازی یا ساخت ویلا هستید، به پنجره های ویلا توجه جدی داشته باشید. همانطور که در بالا اشاره شد، در انتخاب پنجره برای ویلا باید به مواردی مانند طراحی، اندازه، سبک بازشو، محل قرارگیری پنجره و جنس قاب پنجره ها دقت کرد.
اگر خواهان استفاده از پنجره های آلومینیومی هستید کارشناسان ما در گروه پارس آلومینیوم آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما هستند.

مشاوره و قیمت ساعت ۸ الی ۱۸